Вже традиційно на Зелені свята «Обнова-фест» збирає в Чернівецькому музеї архітектури та побуту прихильників етнічної культури та народних традицій. Цього року вже вп’яте гості та учасники фестивалю із задоволенням поринули у атмосферу та побут українського села та етнічної музики.
Організатори запросили до участі народних майстрів та умільців. Біля кожної хатинки музею розташувались імпровізовані майстерні, де проводились майстер-класи з традиційних та сучасних ремесел. Зокрема, тут, можна були освоїти ази гончарства та різьбярства, подивитись на роботу справжнього українського коваля, та поспостерігати за творчістю майстрів боді-арту. Дітлахи із задоволенням вчились плести з соломи та клаптиків тканини ляльок-мотанок, катались на поні та кидали кільця.
Також гості фестивалю мали змогу навчитись українських танців, послухати виступи молодих письменників та поетів та по вболівати за гравців під час справжнього футбольного матчу.
А ввечері розпочалась найочікуваніша частина «Обнова-фесту» – виступи драйвових музичних колективів. Чернівці представляла група «Серцевий напад», із Києва приїхали «Фолькнери» та «Веремій», а гості з Одеси «Друже музико» та з Харкова «Бандурбенд» насправді довели, що український етно-рок грають не тільки на Заході. На останок своєю творчістю порадували чернівчани «Гуцул Каліпсо» та «Стелсі».
Завершилось дійство величезною ватрою, біля якої сповнені енергії та вражень «обновівці» влаштували справжній хоровод, повідомляє сектор інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради.
Світлини Максима Кияка