Незабаром у Чернівцях буде власний сепаратор крові

Для Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні меценати придбають сепаратор крові.

Цей сучасний пристрій дає змогу розділити кров на компоненти: еритроцитну масу, плазму та лейкоцитарний шар. Найголовніше, що за допомогою сепаратора можна виготовляти тромбоконцентрат, необхідний для лікування дітей, хворих на лейкемію з кровотечами.

Тромбоконцентрату потребує багато пацієнтів онкогематологічного відділення Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні, оскільки в Чернівцях цього компоненту немає, то батькам з хворими дітьми доводиться їхати до інших областей, де є сепаратор крові. Пристрій, вартістю понад 300 тис. доларів, спеціально для відділення онкогематології придбають меценати. Нині вирішується питання розміщення сепаратора. За попередньою інформацією, найвірогідніше, що сепаратор працюватиме у Чернівецькому центрі служби крові.

Сепаратор крові дає змогу лікувати людей із недостатньою кількістю тромбоцитів – онко- і гематохворих. Прилад дозволяє одержати потрібну кількість тромбоцитів від одного донора, що дуже добре для пацієнта, адже в його організм не потрапляють антитіла від різних людей.

Джерело – прес-служба ОДА.