Харабара ловить VIP-злодіїв

Харабара ловить VIP-злодіївВідверто цікаву прес-конференцію провів начальник Чернівецької обласної міліції генерал-майор Микола Харабара.

Він розповів про успіхи очолюваної ним структури, про те, як їх хвалить міністр внутрішніх справ України Могильов. Розкрив окремі методи роботи. Зокрема, відпрацювання одного із районів. Це за якийсь період концентруються міліціонерські владні, фіскальні сили в одному районі і «відпрацьовують» його. Останнє таке було у Сокирянському районі, яким уже багато років керує Василь Козак. Він відзначився судами з журналістами, різкими змінами політичних орієнтацій та партій. Також за його керування у районі виникли великі конфлікти у селах. Вони переростали у бої селян за землю.

Отож перевірка закінчилася, а у районі досі не відкрили магазини. Їх закрили, аби влада і правоохоронці не змогли перевірити товар на ліцензію, якість, ціну і контрабанду. Також неможливо досі знайти жодного господаря цих магазинів. Вони заховалися.
Далі на території області більше 3 років діяла група розбійників. Вона нападала на офіси фірм та організації. Знали, де грабувати. Наприклад, у Клішківцях з офісу маленької фірми викрали 1 млн. грн. та 300 000 евро. П’ятьох грабіжників затримали. Один ще у бігах. З’ясувалося, що злодії з добропорядних родин, мають свій бізнес, автомобілі, сім’ї, друзів і… зброю.

Останнім часом генерал Харабара зняв з авт партульно-постових міліціонерів. Вони ходять пішки по Чернівцях. І це принесло відразу позитивний результат. Удвічі зменшилася кількість хуліганських порушень та пограбувань.

А з шахрайством впоратися не вдалося. Бо буковинці ведуться на різного роду ворожок, благодійників. «У Кіцманському районі чоловік купив 28 браслетів у циганки за 25 тисяч гривень. вважав, що це дешево. А з’ясувалося, що браслети підроблені».
Під виглядом працівників благодійних організацій до осель заходять різні шахраї. Вони пропонують бідним стареньким людям гречку, рис, цукор. Поки ті йдуть шукати паспорти, «благодійники» крадуть все, що під руки потрапить.

А на Калинівському ринку довгий час «промишляли» перві сестри з Коломиї. Їх було 5 віком від 25 до 50 років. Крали гаманці. Дві сиділи у тюрмі. Тепер будуть сидіти всі.
У Чернівцях затримали «валютника» з двома мільйонами гривень.
Віднині і навіки віків у Чернівецькій області заборонено даішникам сидіти у засаді в кущах. Вони на дорогах повинні бути ввічливими, привітними, усміхненими і не хабарниками.

І, насамкінець, генерал Харабара спростував чутки про те, що нібито його хочуть вибрати головою Чернівецької обласної ради.
– Ці чутки розповсюджують ті, хто відчуває небезпеку від міліції за те, що він нечесно живе: краде, бере хабарі, зловживає владою, – говорив Микола Дмитрович. – Я не йду на голову обласної ради. Мені й тут комфортно.
Щоправда, про можливості балотуватися на Чернівецького міського голову генерал Харабара скромно промовчав.
Петро Кобевко