На Прикарпатті влада зірвала навчання для громадських активістів

На Прикарпатті влада зірвала навчання для громадських активістівВ Івано-Франківську влада зірвала навчання для громадських активістів Техно Кемп. Офіційна причина – мінування.

Конференція проходила у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, організатор – посольства США. Попередня конференція відбувалася в Донецьку і її теж не дали провести: у приміщення ввірвалися люди, котрі пікетували захід з плакатами “Теффт, геть руки від Донбасу”, “Тех Кемп — зародок революцій”, “Інтернет — не місце для революції” тощо.

У Франківську знайшовся інший привід: мовляв приміщення заміновано. Близько 12.30 після того, як посол США Джон Тефт завершив виступ і покинув конференцію, до зали зайшло близько 50-ти силовиків: дільничні міліціонери, СБУшники, мінери з собаками, пожежники, люди в цивільному, котрі не представлялися.

Потім оголосили, що приміщення заміновано. Учасників заходу заблокували і почали випускати по одному вимагаючи письмового пояснення, чому вони беруть участь у Технокемпі. Оскільки таке «пояснення» не передбачене жодним законом, то частина учасників відмовилася його давати і їх теж випустили.

«Мета «пояснень» – скласти поіменний список присутніх», – вважає один з учасників ТехноКемпу.

За свідченням очевидців представники СБУ непрямими погрозами змусили керівництво Університету відмовити у подальшому використанні приміщення, мовляв, якщо «щось станеться, то співорганізатори нестимуть кримінальну відповідальність».

На разі силовики \”шукають вибухівку\” і конференція не відновила свою роботу.

Другий поспіль зрив конференції виглядає дивним. Теми занять по дитячому безневинні:


Лекція №1 Як створити суспільно-корисний веб-сервіс з мінімальною кількістю ресурсів.

Лекція 2 Приклади самоорганізації. Як кияни зорганізувалися чистити місто під час снігової бурі.

Лекція №3 Як використовувати ігри для активізації волонтерських рухів, – цю лекцію мала читати американка.


Закладається підозра, що у влади почалася шизофренія. В кожному пчиху американців вона бачить підготовку «арабської весни». Натомість проникнення російських «казаков» в українську армію, кампанію за безстрокове базування ЧФ у Криму і навіть інспіровану Росією антислацеву істерію вона не помічає.

ОНОВЛЕНО 16:50

Керівництво університету надало автобус, в якому проходили лекції, поки силовики \”шукали міну\” і не давали забрати свої речі учасникам із заблокованого приміщення. Зрештою, учасники ТехноКемпу вирішили провести залишок занять за містом. Проте за автобусом, на якому вони виїхали, відразу послідувала так звана \”машина супроводу\”, а на виїзді з міста автобус зупинили працівники ДАІ і почали детально перевіряти різноманітні довідки у водія.

Джерело Тексти.орг
Світлина ukranews.com

Новини Партнерів