Британські ракети “Брімстоун” готові перетворити життя російських солдатів на пекло

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Королівські ВПС надсилають Києву нові ракети з лазерним наведенням, які можуть долати удвічі більшу відстань, ніж попередні моделі, які Україна одержала від Великої Британії раніше, – повідомляє The Telegraph
З’явилися відеозаписи поставок ракет Brimstone 2, доставлених Королівськими ВПС, щоб допомогти Україні відкинути російських агресорів з її території.
Українські війська модифікували вантажівки як мобільні пускові платформи для знищення російських танків та іншої техніки з великої дистанції. Хоча зазвичай ракети “Брімстоун” запускаються з повітря.
Ці ракети разом із аналогічною протитанковою зброєю, надісланою іншими західними союзниками України, мали б стати центральним фактором зупинки військового просування російських військ на територію України.
Британія вперше передала Україні ракети Brimstone приблизно півроку тому. Однак на відео, опублікованому минулого місяця Службою телерадіомовлення британських військ, показано, що вдосконалену версію готують до транспортування в RAF Brize Norton, Оксфордшир.
Ракети, кожна з яких коштує приблизно 175 000 фунтів стерлінгів, можуть вражати цілі, відстежуючи лазер, випущений військами, літаками чи транспортними засобами, або вибирати власну ціль із попередньо запрограмованого списку за допомогою радара надзвичайно високої частоти міліметрових хвиль.
Ця система дозволяє зброї сканувати поле бою та вибирати найбільш відповідну ціль, не враховуючи цивільні транспортні засоби чи менш важливу військову техніку.
Під наведенням лазера, випущеного дружніми військами, Brimstone можна використовувати в населених пунктах з високою точністю, обмежуючи потенціал супутніх збитків серед цивільного населення.
Маючи дальність стрільби з реактивного літака приблизно 37 миль і боєголовку вагою 6,3 кг (13,9 фунтів), Brimstone 2 призначена в основному для ураження наземних цілей, у тому числі транспортних засобів, що рухаються.
Була також розроблена морська версія зброї, спеціально розроблена для ураження швидкісних атакуючих кораблів і човнів, таких як швидкісні катери. Вона дуже схожа на попередні варіанти, але повинна компенсувати радіолокаційне та лазерне “розсіювання”, яке може виникнути під час польоту над водою.
Успішні випробування продемонстрували здатність ракети вражати численні окремі цілі в морі.
Під час візиту до Києва на вихідних Ріші Сунак оголосив, що ще один пакет військової допомоги на 50 мільйонів фунтів стерлінгів буде надіслано Україні.
Вважалося, що Brimstone не було частиною цього пакету, який натомість зосереджувався на постачанні зброї протиповітряної оборони та боєприпасів для протидії загрозі з боку поставлених Іраном безпілотників Shahed-136.
Але в деталі того, що запропонував українському президенту Ріші Сунак наразі не варто вникати. Згодом все стане більш відомим і зрозумілим.
Джерело:
Відео доставки ракет “Brimstone 2” і їх практичного використання дивіться у цьому відео: