Чернівецькі студенти хочуть самі обрати міністра освіти та перейменувати вулиці у Чернівцях

Студенти Чернівців не припинять страйк, допоки їхні вимоги не будуть виконані. Про це повідомляє стайком ЧНУ.

Чернівецькі студенти хочуть самі обрати міністра освіти та перейменувати вулиці у Чернівцях

Згідно їх повідомлення, на засіданні страйкового комітету були обговорені подальші дії, також були прийняті нові вимоги страйкового комітету. Серед них, зокрема, такі:

1. Узгодження зі студентською спільнотою кандидатури нового міністра освіти і науки України та його першого заступника, який відповідає за вищу освіту;

2. Прийняття до кінця поточної сесії Верховної Ради України за основу Закону України \”Про вищу освіту\” в редакції законопроекту №1187-2 та не пізніше наступної сесії ВР – в цілому, з урахуванням пропозицій та доповнень студентства;

3. Міністру освіти і науки України у зв’язку зі здійсненням тиску на студентів та порушенням їхніх прав переглянути керівників ВНЗ України на відповідність займаним посадам.

Окрім того, одноголосно страйком проголосував за перейменування вулиці Червоноармійської на вул. Героїв Майдану, а одній із вулиць Чернівців присвоїти ім’я Олександра Щербанюка. Також прийняли вимогу про встановлення пам’ятного знаку Героям Майдану.

На засіданні страйкому було порушене питання, чи ці вимоги втілюватимуть лише студенти ЧНУ, чи долучаться й інші буковинські вузи. Тому було вирішено провести у найближчий час \”круглий стіл\”, у якому візьмуть участь представники усіх ВНЗ Чернівців.

peredplata