Чернівецькі активісти ініційовують відкликання депутатів міської ради

Чернівецькі активісти ініційовують відкликання депутатів міської ради

Чернівецька молодь та політичні партії нарешті дослухалися до заклику \”ЧАСу\”, озвученого ще 4 місяці тому – виступити проти депутатів, котрі закликали прокуратуру покарати студентів.

Як розповів сьогодні журналістам розповів лідер \”Студентської свободи\” Андрій Іллюк, студенти ініційовують відкликання депутатів міської ради. Це вони можуть зробити згідно Закону «Про статус депутатів місцевих рад», де є процедура відкликання.

\”На превеликий жаль, ми наголошували, що її практично не існує, бо за 20 років існування української держави вона не була реалізована\”, – розповів А.Іллюк.

Для цього потрібно звернутися до виборчої комісія, котра надасть активістам підписні листки з печатками. На таких листах потрібно зібрати певну кількість підписів, які передадуть виборчій комісії.

Щоб відкликати кандидата-мажоритарника необхідно зібрати 50 підписів, того, хто йшов по списку – 100 підписів.

Після того, як комісія отримає необхідну кількість підписів, вона вирішує, чи оголошувати на тому чи іншому окрузі процедуру відкликання певного депутата. Після оголошення відкликання комісія оголошує перевибори депутата.

Поки що активісти попередньо збирають підписи, аби побачити, наскільки реально буде назбирати необхідну їх кількість.