Вартість \”роботи\” бойовиків на Донбасі – 3 мільйони доларів на день – ЗМІ

Вартість "роботи" бойовиків на Донбасі - 3 мільйони доларів на день – ЗМІДобове утримання бойовиків, які зараз перебувають на південному сході України, сягає приблизно у 3 мільйони доларів.

Про це пише Forbes.ua.

За приблизною оцінкою директора програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексія Мельника, кордон перетнули близько 5000 іноземних \”туристів\”. Серед них – кадировці, козаки, найманці, співробітники кримських \”Альфи\” і \”Беркута\”. До їх числа потрібно додати місцевих сепаратистів.

На думку радника міністра внутрішніх справ Станіслава Речинського, їм платять близько $300 в день. Однак оплата \”праці\” кадировця та місцевого гопника-ополченця істотно різниться. Також, безумовно, відрізняються ставки рядових бійців і їхніх керівників.

За даними радника міністра МВС України Антона Геращенко, минулого тижня на сході вже діяло \”до 10 000 терористів\”. На цьому тижні глава Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін оцінив число бойовиків в 15 000-20 000.

\”Якщо припустити, що в середньому ополченцям \”нараховується\” близько $200, то утримання нинішніх 15 000 бойовиків обходиться в $3 млн на день. За орієнтовними підрахунками, з початку квітня, враховуючи все зростаюче число ополченців, їм було виплачено мінімум $45 млн. До цієї суми потрібно додати преміальні за викрадення, вбивства, збиті вертольоти та іншу \”благу активність в ім’я ідеї\”, – зазначає видання.

За даними видання, два місяці війни на Донбасі коштували \”спонсорам\” терористів 250 мільйонів доларів.

Окрема стаття витрат – оплата так званих мітингувальників. На думку координатора групи \”Інформаційне опір\” Дмитра Тимчука, деякі місцеві жителі, що залишилися без роботи, не гребують цим способом заробітку. Розцінки різні: від 400 грн за блокування військ до 1000 грн за участь у \”живому щиті\”.

За дуже приблизними оцінками, за час конфлікту на сході країни було залучено не менше 10 тисяч чоловік. Безкоштовно – за ідею – виходили на мітинги максимум 20% з них.

Якщо взяти до уваги мінімально пропоновані суми – \”праця\” мітингувальників коштував близько 300 тисяч доларів.