Від Януковича вимагають припинити політичні переслідування

Від Януковича вимагають припинити політичні переслідуванняУкраїнські журналісти, громадські діячі, правозахисники та юристи поширили відкрите звернення до Президента, у якому виступили проти політичних переслідувань і Україні. Ініціатори планують надіслати звернення в ПАРЄ та інші європейські структури.

Наводимо листа у повному обсязі:

«Пане Президенте!

Звертаємось до Вас як до Голови держави та Гаранта Конституції з вимогою припинити брутальні порушення права на справедливий суд.

Глибоку стурбованість викликають арешт, судовий процес і вирок екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко, тримання під вартою та кримінальні переслідування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка й колишнього т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка.

Відсутність реагування на очевидні ознаки використання судової влади та силових структур у політичних цілях тільки підсилює обґрунтовані підозри, що йдеться про розправу над політичними опонентами та позбавлення їх можливості брати участь у парламентських виборах в наступному році.

Подібні порушення фундаментальних принципів демократії вже привели до фактичного зриву життєво важливого процесу євроінтеграції, й матимуть катастрофічні наслідки для держави. Дедалі інтенсивніше замовчування правди та застосування пропагандистських прийомів на телебаченні не можуть приховувати ані погіршення ситуації з правами людини, ані руйнівний вплив на репутацію держави та її привабливість для іноземних інвесторів.

Безпідставний арешт й майже автоматичне продовження строків тримання під вартою Луценка та Іващенка демонструють повну неповагу до положень, які передбачають підстави для цього найсуворішого запобіжного засобу. Одностайно засуджено за кордоном й арешт під абсолютно безглуздим приводом Юлії Тимошенко. Маємо всі підстави припускати, що найближчим часом Європейський суд з прав людини визнає переслідування в Україні за політичними мотивами та порушення прав цих представників опозиції на справедливий суд і свободу. Наслідки, як для держави, так і для її президента, важко переоцінити.

Всім колишнім урядовцям інкримінують або політичне рішення (щодо «газових угод»), або дії, котрі зараз безкарно вчиняють представники чинної влади.

У суді над Луценком свідки теж заявляють, про допити після завершення слідства, про перекручення їхніх показань, про те, що їм слідчий казав, що мають написати. Це вкрай серйозні звинувачення, проте їх відмовляються перевірити як Генпрокурор, так і суддя.

З огляду на очевидні порушення права на справедливий суд, ствердження, ніби Президент не може втручатися в діяльність судової влади, не витримують критики. Та й важко було би вважати подібні аргументи переконливими, коли перший суд над Тимошенко перенесли через 8-у щорічну міжнародну конференцію в Ялті, й розгляд її апеляції так само несподівано відклали до наступного дня після саміту в Києві 19 грудня.

Усі громадяни мають право на справедливий суд, на свободу від сваволі та беззаконня, й вони вправі очікувати, що Президент і гарант Конституції захищатиме ці права та втрутиться, коли їх порушують.

Як обраний президент, Ви взяли на себе відповідальність за захист конституційних прав громадян та розбудову правової демократії. Відповідальність за відступ від демократії та деморалізацію народу теж буде за Вами.

Висловлюємо наш рішучий протест проти політичних переслідувань і вимагаємо негайно їх припинити».

Список підписантів оновлюється у блозі «Телекритики» та на порталі Харківської правозахисної групи

Звернення уже підписали:

Зиновій Антонюк

Аркадій Бущенко

Тарас Возняк

Олексій Гарань

Андрій Григоренко

Ярослав Грицак

Ольга Зарецька із сім\’єю

Євген Захаров

Йосиф Зісельс

Вахтанг Кіпіані

Микола Козирєв

Галина Койнаш

Стефан Комарницький

Ірма Крейн

Наталя Лігачова

Мирослав Маринович

Олександр Мотиль

Василь Овсієнко

Андрій Павлишин

Ірина Рапп

Микола Рябчук

Богдан Футей, суддя Федерального суду США

Володимир Ханас

Олег Григоренко

Олег Левицький, адвокат, юрист громадської приймальні УГСПЛ

Владимир Березин

Олександр Горобець журналіст, письменник

Станислав Огоровый, Член Ассоциации Европейских Журналистов Украинская секция.

Володимир Пономаренко

Каріна Бабенко

Дмутро Куценко

Кшиштоф Следзинский

Людмила Тютюн

Андрій Малетин і Станіславська правозахисна група

Андрій Федосов, голова КРОВГОІКПД \”ЮЗЕР\”

Роман Сербин

Наталія Новак

Андрій Діденко

Наталя Беліцер

Рустем Аблятіф

Надія Самуляк

Кирило Булкін

Олександр Степаненко, ГО \”Гельсінська ініціатива-ХХІ\”

Євген Шаповалов, товариство Олекеси Тихого, Донеччина,

Руслан Тарантула

Андрій Домановський

Діонізій Думський

Анатолій Рекун

Надія Банчик, журналіст і правозахисник, США

Новини Партнерів