Freedom House: влада прагне не допустити Тимошенко до виборів

Freedom House: влада прагне не допустити Тимошенко до виборівУкраїнська влада прагне позбавити лідера партії \”Батьківщина\” Юлії Тимошенко права обиратися на будь-які посади за допомогою заключення або засудження.

Про це заявив виконавчий директор \”Freedom House\” Девід Крамер у Вашингтоні на конференції \”Майбутнє України: виклики і наслідки влади в Україні\”, організованого Інститутом міжнародної економіки Петерсона, Центром США і Європи Брукинзького інституту і Атлантичною Радою, повідомляє прес-служба \”Батьківщини\”.

\”На мою думку, мета в тому, щоб позбавити її права обиратися на будь-які посади за допомогою заключення або засудження, як би то не було, так щоб вона не могла брати участь у політичних процесах\”, – сказав він.

\”Це – сама суть проблеми, яка полягає в тому, що ці переслідування, а також справи Луценка та інших підривають довіру до влади, підривають довіру до судової системи, руйнують незалежність інститутів. Це завдасть великої шкоди зусиллям України щодо руху в демократичному напрямку\”, – зазначив виконавчий директор \”Freedom House\”.

\”Сказати, що ти хочеш рухатися в Європу – це не шлях для такої поведінки\”, – додав він.

\”Я дійсно вірю в боротьбу з корупцією, якщо буде розпочато розслідування щодо виборів листопада 2004 року, спроб їх сфальсифікувати. Я вірю в це, коли я побачу розслідування щодо газових угод січня 2006 року, у яких, на мою думку, є досить обґрунтованих підстав говорити про корупцію. Я вірю в це, коли я побачу розслідування щодо \”Росукренерго\”. Я вірю в це, коли я побачу розслідування того, як діяв уряд в Стокгольмському суді з \”Росукренерго\”, і чому це коштувало уряду і країні купу грошей, набагато більше грошей, ніж згадується в будь-яких справах Тимошенко\”, – зазначив виконавчий директор \”Freedom House\”.

\”Саме так можна відновити довіру. Я буду чекати, поки влада не зробить щось з цього, я в це не повірю\”, – резюмував він.

Нагадаємо, Девід Крамер також заявив, що кримінальному переслідуванню Юлії Тимошенко потрібно покласти кінець, якщо Україна справді хоче зберегти довіру до себе і боротися з корупцією.
Джерело

peredplata