Миколаїв постав проти \”мажорів\”-ґвалтівників

Миколаїв постав проти "мажорів"-ґвалтівниківУ Миколаєві громадськість обіцяє стежити за кожним кроком міліції в розслідуванні зґвалтування Оксани Макар, у зв’язку з чим в четвер відбудеться чергова акція протесту.

Про це повідомив організатор акції Юрій Круцилов, пише УНІАН.

Він зазначив, що після обнародування інформації про злочин \”піднявся весь Миколаїв\”, в інтернеті активно переписується молодь, яка готова брати участь в акціях протесту.

Наступну зустріч активісти призначили на четвер, 15 березня, на 16:00, вони зберуться в центрі міста – на площі Леніна.

\”Ми організовуватимемося, створюватимемо свою організацію і відстежуватимемо кожен крок міліції та прокуратури, всі справи, всі запити, все!\”, – заявив Круцилов.

Він зазначив, що саме під час проведення акції протесту в прокуратурі було ухвалено рішення про взяття під варту трьох підозрюваних у скоєнні злочину.

\”Я вчора (у вівторок) вперше бачив, як за три хвилини в прокуратурі зателефонував заступник прокурора області, заступник прокурора міста, прокурор міста. Вони говорили: прокурор Центрального району біжить сюди з особистою справою, щоб вам пояснити. Я бачив, як чиновники тремтіли, що начальники міліції реально боялися… Ми вимагатимемо для цих ублюдків довічного!\” – підкреслив він.

Те, що злочинців затримали того ж дня, учасники акції вважають своєю першою перемогою.

Як відомо, потерпіла з опіками 55% тіла перебуває в обласному центрі термічної травматології у вкрай тяжкому стані. Дівчині ампутували руку, обидві стопи, гомілку і частину сідниці.

За даними слідства, 10 березня в Миколаєві троє чоловіків заманили в квартиру 19-річну дівчину і зґвалтували її. Після чого, щоб приховати сліди злочину, придушили і спробували її спалити. 11 березня трьох підозрюваних затримали, проте двох із них потім відпустили під підписку про невиїзд.

Як стало відомо, підозрювані виявилися синами впливових екс-чиновників.

Захарченко: батьки миколаївських ґвалтівників – колишні держпосадовці

Двоє з трьох затриманих за зґвалтування та спробу вбивства дівчини в Миколаєві є родичами колишніх державних службовців.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр внутрішніх справ України Віталій ЗАХАРЧЕНКО заявив сьогодні на своїй першій з моменту призначення на посаду міністра прес-конференції в Києві.

«Мене особисто шокував цей випадок, я направив до Миколаєва групу з центрального апарату, щоб розібралися. Ввечері 12 числа були заарештовані всі троє. Я дав завдання забрати цю кримінальну справу в провадження до головного слідчого управління МВС», – сказав В.ЗАХАРЧЕНКО, зауваживши, що вказана справа перебуває також і на контролі Генеральної прокуратури.

Даючи відповідь на уточнююче запитання, чи дійсно двоє із затриманих є синами колишніх державних посадовців, В.ЗАХАРЧЕНКО сказав: «Так, я цю інформацію можу підтвердити – у двох батьки колись працювали на держслужбі».

Водночас, міністр пообіцяв провести перевірку, чому після затримання двох з підозрюваних відпустили. Винні особи з боку працівників міліції, якщо такі виявляться, будуть покарані. «Якщо там буде з’ясовано, що працівники міліції з якихось причин знаючи, що ці особи скоїли злочин і були відпущені, вони будуть притягнуті до відповідальності», – сказав В.ЗАХАРЧЕНКО.

Як повідомляв УНІАН, постраждала 19-річна Оксана МАКАР з опіками 55% тіла перебуває в обласному центрі термічної травматології у вкрай тяжкому стані. Дівчині ампутували руку і лікарі розглядають можливість подальших операцій.

За даними слідства, 10 березня в Миколаєві троє чоловіків заманили в квартиру 19-річну дівчину і згвалтували її. Після чого, щоб приховати сліди злочину, придушили і спробували її спалити. 11 березня трьох підозрюваних затримали, проте двох із них потім відпустили під підписку про невиїзд.

Як стало відомо, підозрювані виявилися синами впливових екс-чиновників. За даними ЗМІ, один із них – син колишнього прокурора Центрального району м. Миколаєва, а другий – син колишнього голови Єланецької райдержадміністрації. Проте, як стверджують в обласній прокуратурі, ніякого стосунку до колишнього прокурора Центрального району жоден із затриманих не має. Інформацію про те, що другий є сином екс-голови РДА, у відомстві підтвердили.

13 березня в Миколаєві відбулися дві акції протесту проти рішення відпустити під підписку про невиїзд двох підозрюваних у звірячому згвалтуванні О.МАКАР.

Після цього 13 березня за поданням прокуратури Миколаївської області суд ухвалив рішення про арешт трьох підозрюваних.

Проте сьогодні мати дівчини Тетяна СУРОВИЦЬКА заявила нашому кореспонденту, що слідчі намагаються применшити провину трьох підозрюваних у скоєнні злочину. Т.СУРОВИЦЬКА розповіла, що вчора ввечері, після 18-ї години, до палати прийшов судмедексперт, який провів експертизу, і слідчий Центрального райвідділу. За словами матері потерпілої, слідчий почав розмову в розв`язному тоні: «Ну, що, лежимо? Ну, давай, розповідай!». Т.СУРОВИЦЬКА говорить, що за спрямованістю питань вона зрозуміла, що слідчий хилить до того, що дівчина добровільно погодилася на близькість. «Зараз вони перекручують на «за згодою». Крутять на цю статтю», – сказала Т.СУРОВИЦЬКА.

Стан Оксани Макар, яку зґвалтували і намагалися спалити,- стабільно тяжкий

Завідувач опіковим відділенням Миколаївської міської лікарні № 3 Володимир МОРОЗ визначив стан здоров`я Оксани МАКАР як стабільно тяжкий. Про це кореспондентові УНІАН повідомили у прес-службі Управління охорони здоров`я Миколаївської облдержадміністрації.

У повідомленні сказано, що наразі дівчина перебуває в свідомості, орієнтується в просторі. У неї хірургічно ампутовано праву руку на рівні плеча, на стопах і попереку опіки 3-4-го ступеня. Дівчина перебуває в палаті інтенсивної терапії, разом з нею – мама.

«Пацієнтка одержує все необхідне лікування, проводиться інфузійна терапія і перев`язки з етапною некректомією. Пацієнтка перебуває під постійним контролем медичного персоналу і фахівців», – сказано в повідомленні.

Управління охорони здоров`я висловлює подяку 111 жителям Миколаївської області, які відгукнулися на заклик громадських організацій і здали донорську кров для потерпілої, яка перебуває в опіковому відділенні Миколаївської міської лікарні № 3.

Начальник прес-служби Управління охорони здоров`я Миколаївської ОДА Юрій БАГРЯНЦЕВ у розмові з кореспондентом УНІАН наголосив, що пацієнтка одержує все необхідне лікування, догляд і обстеження без використання коштів, збирання яких ініційовано громадськими організаціями і мамою постраждалої, і які надходять на її особовий розрахунковий рахунок.

Як повідомляв УНІАН, потерпіла 19-річна О.МАКАР з опіками 55% тіла перебуває в обласному центрі термічної травматології у вкрай тяжкому стані.

За даними слідства, 10 березня в Миколаєві троє чоловіків затягнули в квартиру 19-річну дівчину і зґвалтували її. Після чого, щоб приховати сліди злочину, придушили і спробували спалити її живцем.

Джерело