Ігор Буркут про відставку мера: “Боюся, що місто тепер можуть розікрасти повністю”

ВІдомий історик та політолог Ігор Буркут вважає, що за період відсутності на посаді міського голови Чернівців, місто можуть “роздерибанити”, тому на сьогоднішні події у міськраді з відставкою Олексія Каспрука мають реагувати громадські активісти.

Про це Буркут повідомив у коментарі кореспонденту molbuk.ua.

Так, на запитання журналіста, як політолог оцінює події з достроковим припиненням повноважень Каспрука, Ігор Буркут відповів:

“Як звичайний громадянин, я не можу зрозуміти однієї справи: 33 тисячі чернівчан проголосували за мера. За тих, хто його знімав, проголосували 9 тисяч. Щось я не бачу логіки. Я не бачу того. що вони насправді мали таке право. Але ми вже пережили у 2011 році саме такий сценарій. Ми пам’ятаємо, які були результати цього. Процвітання у Чернівцях не сталося. Ну, якщо вірити одному “економісту” Андрію Маніну, то було величезне процвітання. Але він, схоже, один такий на всі Чернівці”.

“Я розумію, що мер відразу подаватиме в суд. І сподіваюся, що суд буде незалежним. Хоча ті, хто знімав мера, також користувалися послугами хороших юристів”, – сказав політолог.

“Це не день, не два. Ця судова справа буде тягнутися декілька місяців. А за цей час місто можна розікрасти повністю. Це те, чого я найбільше боюся – що люди, які живуть лише для себе, які для міста практично нічого доброго майже не роблять, позбулися ще одного запобіжника в особі мера, і можуть “дерибанити” далі. А нам, звичайним чернівчанам, залишається лише “протестувати на кухнях”, як ми вміємо, або, можливо, якісь громадські організації мають брати ініціативу у власні руки. Бо на політичні партії я не покладаю надій”, – додав Ігор Буркут.

“Я виступав би за відставку всіх. Бо ситуація в місті критична. І говорити, що одна сторона лише хороша, а друга – погана, не було причин. Але те, що зробила одна сторона, показує, що вона винна значно більше”, – підсумував політолог.

Як відомо,, сьогодні на черговій сесії міськрада 29-ма голосами депутатів достроково відправила у відставку мера Олексія Каспрука.

Прізвища депутатів, які проголосували за відставку Чернівецького міського голови

30 депутатів ЧМР взяли участь у голосуванні за відставку Чернівецького міського голови Олексія Каспрука. З цих тридцяти бюлетенів один виявився зіпсованим, – вочевидь самого Каспрука. Всі інші проголосували «за».

Якщо відкинути голоси депутатів, які під протокол відмовилися брати участь у голосуванні, можна скласти перелік прізвищ депутатів, які усунули мера з посади:

Бешлей Володимир (“РІДНЕ МІСТО”)
Бешлей Тетяна (“РІДНЕ МІСТО”)
Білик Ростислав (“РІДНЕ МІСТО”)
Михайлішин Віталій (“РІДНЕ МІСТО”)
Найдиш Валерій (“РІДНЕ МІСТО”)
Продан Василь (“РІДНЕ МІСТО”)
Тихонович Максим (“РІДНЕ МІСТО”)
Ткачук Юрій (“РІДНЕ МІСТО”)
Чесанов Анатолій (“РІДНЕ МІСТО”)
Чинуш Валерій (“РІДНЕ МІСТО”)
Бурега Юрій (ВО “Батьківщина”)
Гаїна Роман (ВО “Батьківщина”)
Казимірович Валерій (ВО “Батьківщина”)
Мунтян Артур (ВО “Батьківщина”)
Пуршага Олександр (ВО “Батьківщина”)
Сорохан Любов (ВО “Батьківщина”)
Гончарюк Іван (“НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ”)
Наконечний Ігор (“НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ”)
Яринич Михайло (“НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ”)
Петришин Ярослав (“НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ”)
Ковалюк Богдан (екс-«Самопоміч»)
Брязкало Андрій (екс-«Самопоміч»)
Олевич Аліна (екс-«Самопоміч»)
Гавриш Віталій (екс-«Самопоміч»)
Моклович Назар (ВО “Свобода”)
Ілюк Андрій (ВО “Свобода”)
Кандиба Андрій (ВО “Свобода”)
Собко Микола (ВО “Свобода”)
Цуркан Юлія (ВО “Свобода”)