Московські попи дурять Бога і пресу

Московські попи дурять Бога і пресу

Відкрите звернення митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла до Генерального директора ТРК «Студія «1+1» Олександра Ткаченка

25.07.2011 г.

Генеральному директору
ТРК «Студія «1+1»
Ткаченку О.В.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Олександре Владиславовичу!

Звернутися до Вас з цим листом мене змусив факт необ’єктивної і упередженої подачі інформації про Києво-Печерську Лавру та священноначаліє Української Православної Церкви співробітниками ТРК «Студія «1+1», а також те, що, телефонуючи за номерами ТРК «Студія «1+1», я не отримав можливості поспілкуватися з цього приводу ні особисто з Вами, ні з Вашими відповідальними заступниками.

21.07.2011 року я запросив знімальну групу «Студії «1+1» , а саме журналіста Михайла Ткача, на інтерв’ю та екскурсію до Києво-Печерської Лаври, щоб, показавши справжній стан святині та життя монахів, спростувати висловлені ним у ефірі телеканалу «1+1» обвинувачення на адресу монастиря. Зустріч було призначено на 25.07.2011 року. Прибувши на територію Лаври, знімальна група самовільно знімала відеокамерою та прихованою камерою відеоматеріали, не звертаючи уваги на зауваження з боку уповноважених осіб, опускаючи відеокамеру вниз і продовжуючи записувати. Цими діями знімальна група телеканалу «1+1» порушила правила монастиря і моє громадянське право на конфіденційність. У програмах Вашого телеканалу уже були сюжети, в яких журналісти висміювали Лавру, намісника, братію, людей, які тут трудяться і перебувають у паломництві, в тому числі священноначаліє, людей похилого віку. Для журналістів як законних борців за справедливість, як вони себе репрезентують, це не припустимо. А вищезазначені факти свідчать про відсутність у журналістів Вашого телеканалу знань професійно-етичних норм журналістської поведінки і, відповідно, їх низький професійний рівень.

Журналіст Михайло Ткач у спілкуванні зі мною вів себе неадекватно, фамільярно і зневажливо. Хочу зазначити, що, по-перше, я старший за віком. А, по-друге, я в сані – митрополит, намісник Лаври. Впевнений, що Михайло не має уявлення про те, що таке духовне життя, благословення архієрея і, напевно, через свій молодий вік, не знає елементарних правил спілкування з людьми. У цьому я бачу гіркий приклад окремих представників молодого покоління, вихованого за часів 20-ліття нашої Незалежності.

Прошу Вас, Олександре Владиславовичу, звернути увагу на те, як журналіст Вашого телеканалу, виконуючи свої службові обов’язки, веде розмову на теми, які, за його словами, цікавлять телеглядачів: усілякі плітки, що не відповідають дійсності, та «улюблені» теми журналістів про машини і телефони священноначалія. Я хотів би запитати Вас, шановний пане Олександре, на якій машині їздите Ви, у яких приміщеннях мешкаєте і працюєте, якою технікою у роботі користуються працівники Вашого телеканалу, зокрема, якими камерами журналісти знімають «на замовлення» сюжети, отримуючи за це, очевидно, чималі гроші. Хочу сказати, що Ваша діяльність по справедливості заслуговує на найнижчу оцінку, якщо телеканал «1+1» привертає глядацьку аудиторію, показуючи неправду і тим паче зводячи наклеп на Церкву.

Я не роблю рекламу тому, що ми з братією робимо для Лаври і для людей, які щодня звертаються по допомогу з різних життєвих питань. Але, на жаль, коли нам треба показати святкування пам’ятних дат засновників Лаври преподобних Антонія і Феодосія, або висвітлити у ЗМІ якесь дійство, яке звершується у монастирі, жоден журналіст з камерою не прийде, як би ми не запрошували. А для брехні ефірного часу не шкода. Тільки треба завжди пам’ятати, що є суд Божий. І про це я сказав сьогодні журналісту Вашого телеканалу Михайлу Ткачу, на що він обурився, говорячи, що я його проклинаю. Це не прокляття, а застереження в тому, що не треба подібними вчинками зводити на себе гнів Господній. Журналіст має бути проповідником слова, культури, але, на жаль, у представника Вашого телеканалу я її не побачив. Знімати з-під поли, провокувати дискусію, дозволяти собі хамство і перекручування фактів – це не робить честі Вашому трудовому колективу. Мені дивно і боляче, коли я бачу на телебаченні подібні сюжети, в яких журналісти своїми несправедливими судженнями вводять людей в оману.

Шановний Олександре Владиславовичу! Сподіваюся, що Ви дасте відповідь на моє звернення і поспілкуєтесь зі мною. Опосередковане чи пряме принижування честі, гідності, ділової репутації Києво-Печерської Лаври та священноначалія не виключають з мого боку відповідних правових та юридичних дій.

З повагою

Павел,
Митрополит Вишгородський і Чорнобильський,
Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

Відповідь на відкрите звернення митрополита Павла до Гендиректора ТРК «Студія 1+1» Олександра Ткаченка

Шановний Митрополите Вишгородський і Чорнобильський Павло,

Я ознайомився із обставинами, що містяться у Вашому зверненні, викладеному на сайті Києво-Печерської Лаври. Вважаю неправомірним втручання Церкви у редакційну політику засобу масової інформації, але поважаючи почуття вірян, та враховуючи що сюжет може бути сприйнятий неоднозначно, ми не ставимо в ефір розмову Владики Павла із журналістом Михайлом Ткачем. Водночас вважаю поведінку журналіста Михайла Ткача професійною та коректною.

Підтримуючи принципи неупередженості та користуючись своїм правом на свободу слова, ми оприлюднюємо відео спілкування у інтернеті аби кожен мав змогу оцінити адекватність поведінки журналістів телеканалу «1+1».

Олександр Ткаченко

До речі, на це неадектвану поведінку попів є реакція й інших журналістів :

Наместник Киево-Печерской лавры митрополит Вышгородский и Чернобыльский УПЦ МП Павел (Лебидь) шикарно отгулял свое 50-летие в одном из отелей Киева и получим в подарок Мерседес за $100 тыс.

Хотя день рождения митрополита Павла согласно календарю 19 апреля, однако из-за поста торжества перенесли на 1 мая.

Празднества состоялись в трех банкетных залах дорогого отеля \”Русь\” и проходили в закрытом режиме, – сообщает \”Портал-Credo.Ru\”.

По информации издания, на праздничном банкете для гостей пели Таисия Повалий и Стас Михайлов, поющий в стиле «шансон».

Юбиляру подарили Мерседес, стоимостью более $100 тыс. с надписую «АП» (\”архиепископ Павел\”) вместо номерных знаков.

Ранее журналист Украинской правды Сергей Лещенко размещал фото старого Мерседеса митрополита в своем блоге, за что тот назвал журналиста «душевно больным».

Владыка Павел является депутатом Киевсовета от Партии регионов. (Київпост)

Фото Фокус

Новини Партнерів