Катування в Глибоцькому районі! Оновлено. Точка зору Харабари

Катування в Глибоцькому районі! Оновлено. Точка зору Харабари

Подробиці з сайту Коментарі:
У селі Турятка Глибоцького району Чернівецької області на приватному ставку побили відпочивальників. Один з нападників представився депутатом Партії регіонів

Як розповів кореспондентові «Коментарів» чернівчанин Євген А., вони з друзями, з дозволу власників, відпочивали на водоймі. Пізніше під’їхали інші відпочивальники, один з яких представився депутатом партії регіонів. Вони висловили невдоволення тим, що на ставу ще хтось відпочиває, крім них.

Словесну перепалку вдалося владнати, однак, коли відпочивальники кількома машинами поверталися додому, останню підрізали на трасі. Невідомий направив рушницю в сторону водія, та наказав усім вийти з авто.

Коли водій та пасажири спробували з’ясувати стосунки, нападники, яких було близько десяти, почали їх жорстоко бити та принижувати. У результаті водій та один пасажир авто потрапили до лікарні. У Чернівецькій лікарні швидкої медичної допомоги їм діагностували струс мозку, перелом, чисельні гематоми. Їх стан лікарі оцінюють як тілесні пошкодження середньої тяжкості.

Подробиці від Петра Кобевка

У головному офісі партії «Фронт Змін» у Чернівцях відбулася прес-конференція, де депутат облради Сергій Юлик розповів подробиці побиття людей у Глибоцькому районі.
За його словами та словами потерпілих, на них напали 10-15 людей, яких привів чоловік, що назвався депутатом від партії регіонів. Він є жителем села Димка. Ці молоді розбійники перегородили шлях автівці, де їхали чотири хлопці до Чернівців.
У руках нападників була гвинтівка, з якої зроблено кілька пострілів, та револьвер. Приставивши дуло гвинтівки до скроні водія, наказали всім лягти на землю і руки закласти за голову. Били немилосердно. Одному хлопцеві прикладом гвинтівки вибили зуби. Іншому зламали щелепу. Один накрив голову. Тож били його по тілу. Тіло нині швидше походить на добре побиту відбивну. Все синє. Тільки одному вдалося вирватися з рук розбійників і втекти до лісу. Там він заблукав. Але це його врятувало від катування.
Катування людей тривало довго. До того часу, поки два хлопці не втратили свідомість і почали хрипіти. Вони не могли ні піднятися, ані проронити жодного слова. Кажуть, що саме тоді нападники викликали міліцію. Не виключено, що міліціонери були їм знайомі. Бо ще довгий час вони спостерігали конвульсії побитих. У присутності глибоцьких міліціонерів той, хто назвався депутатом від партії регіонів, фізично і словесно катував потерпілих:
– Я депутат від партії регіонів. Мене ще ніхто так не виганяв зі ставка. Тут вас і похоронимо.
Міліціонери на все дивилися і не втручалися.
Лили розбійники на хлопців воду і насміхалися. Адже коли приїхала швидка і медсестра сказала про велику небезпеку, розбійники трохи отямилися. Хтось з них викинув гвинтівку у воду. А непритомних хлопців провезли до районної лікарні.
Під лікарнею відбулася ще одна трагедія. Двоє побитих до тями не приходили. А ноші тільки одні. Коли понесли хлопця, інший почав хрипіти. Хтось кричав:
– Побійтеся Бога, хлопець помирає!
– Якщо й помруть, то на трьох придурків стане менше, – реготав один із міліціонерів, яких викликали на розправу.
Тільки згодом оговталися. І почали надавати першу допомогу. Потерпілих перевезли до Чернівецької міської лікарні швидкої допомоги. Вони ще майже добу не приходили до тями.
Батьки потерпілих попросили депутата від «Фронту Змін» втрутитися. Бо боялися, що приналежність розбійників до правлячої партії регіонів дозволить їм уникнути справедливого покарання.
Коли депутати від «Фронту Змін» на прес-конференції розповідали про випадок на ставку у Турятці, слова попросив Матвій Куцак, голова виконкому обласної організації партії регіонів. Він сказав, що нападник Ч., про якого йде мова, не був, не є і вже не буде членом ПР.
Що ж, слідство покаже…
Петро Кобевко

ВІДЕО

Нагадаємо, сьогодні зранку Вадим Пелех повідомив, що знову побили людей на ставку! нападники козиряли депутатськими посвідченнями та приналежністю до ПР. у двох побитих переломи та струс мозку.

Тим часом нападник, про котрого згадали хлопці – Григорій Чорней заявляє, що то його побили.
Подробиці від Молодий буковинець

«Хлопці, я член Партії регіонів. Я вам це не лишу»
Побиті на ставку в селі Турятка Глибоцького району назвали ім’я нападника – уродженця села Турятка Глибоцького району Григорія ЧОРНЕЯ, начальника гірничо-землерийної дільниці «Чернівецького цегельного заводу № 3». Григорій Чорней розповів свою версію подій:

– Ми під’їхали на озеро і зупинилися біля них. Нас сторож запустив. Один з молодиків підходить і каже: «Тут – ми. Хто вам дозволив сюди заїхати?». – «Я звідси родом, і ти не будеш мені указувати». Ми перейшли на другий біг, варили уху. Ще й їх пригостили ухою. Через деякий час, близько 12.00, виїжджають. Під’їжджають до нашої компанії, і газ – вперед, газ – назад. Кажемо: відійди, ми ж теж відпочиваємо. Дивлюся – на передньому водійському сидінні чоловік тримає пістолет і намотує на пістолет ганчірку. Я – бігом за рушницею. До рушниці – а її немає. Поки до рушниці, а мені такий ляпас кастетом. Пробили праву щоку. Друзі підходили, довго не могли мене відкачати. Побили усіх – наскочили, як дикі. Хтось подзвонив у село, з села приїхали пацани. Ну і…трошки їх зупинили.

– Побили нас усіх п’ятьох, і старого чоловіка 75 років – був у нас шостий. В одного з нас – ніс переломлений. У них був пістолет, дубинка і кастет.
Григорій Чорней розповідає, що рушниця була не заряджена. Чоловік взяв її з собою, бо у неділю хотів піти на полювання.

– Міліція робила обшук у моїй машині – знайшли два патрони. Ці два патрони я давно тримав. У мене голуби є у гаражі. І чесно сказати, гадять мені, на пожежні щити. То в одного я цілився – убив, а ще два лишились.

– Я не є депутатом від Партії регіонів, а просто член Партії регіонів. Коли мене вдарили, я прийшов до тями і сказав їм: «Хлопці, я член Партії регіонів. Я вам це не лишу».

– У понеділок лягаю у районну лікарню. Будуть зашивати лице. Права щока пробита наскрізь.

РЕАКЦІЯ від БЮТ

Заява
прес-служби обласної організації партії ВО «Батьківщина»
щодо інциденту в с. Турятка Глибоцького району

Як стало відомо, в селі Турятка Глибоцького району Чернівецької області на приватному ставку знову побили відпочивальників. Один з нападників представився депутатом від Партії регіонів.

У зв’язку з новим конфліктом, що стався за участі представників партії влади, вимагаємо від правоохоронних та контролюючих органів виконання їхніх прямих обов’язків із забезпечення правопорядку та законності.

Партія ВО «Батьківщина» принципово, послідовно і систематично відстоює права та інтереси громадян. Два місяці тому стався подібний інцидент у Заставні, де головною «дійовою особою» був тодішній голова РДА М.Бойчук. Саме після активного втручання обласної організації партії ВО «Батьківщина» він завершився звільненням М.Бойчука з посади та порушенням проти нього кримінальної справи. Губернатор області був вимушений зробити подання на звільнення тодішнього голови РДА.

Прикро, що в Чернівецькій області, в якій ніколи раніше не спостерігалося подібних розбійних дій, асоційованих з однією політичною силою, це стає системним явищем. Нагадуємо, М.Бойчук, за участі якого жорстоко побито чотирьох місцевих жителів, які вирішили порибалити на одному з платних ставків «Блакитна нива», весь період слідства перебував на свободі. Чи не його приклад безкарності і вседозволеності послужив добрим грунтом для нового інциденту?

Як і у попередньому випадку, так і в нинішньому вимагаємо оперативного та об’єктивного розслідування, адекватних слідчих дій, перебування нападників до суду у СІЗО як небезпечних для суспільства – ця вимога стосується і активного учасника подібного інциденту в Заставні 16 квітня 2011 року.

А до керівництва виконавчої влади, яке водночас очолює Партію регіонів в області, звертаємося з вимогою зупинити ганебну практику, коли належність до партії влади автоматично означає вищість над законом і мораллю. Підкреслюємо це з огляду на те, що саме сьогодні голова ОДА, представляючи нового керівника Заставнівської РДА, попереднього голову – сумновідомого і скандально звільненого М.Бойчука – дав високу оцінку його роботі. Очевидно, малося на увазі вміння володіти бейсбольною битою та рушницею.

Буковинська громада – це європейці з діда-прадіда, і на нашій землі буде панувати право і загальнолюдські цінності, а не гроші місцевих князьків!

Прес-служба обласної організації
партії ВО «Батьківщина»

РЕАКЦІЯ ПРОКУРАТУРИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Один із «бійців» назвався депутатом. Але…

19 червня 2011 року о 1-й годині ночі до чергової частини Глибоцького РВ УМВС України в Чернівецькій області надійшло повідомлення про те, що в с.Турятка поблизу ставка між місцевими мешканцями та жителями Чернівців виник конфлікт, який переріс у бійку, внаслідок чого до лікарні швидкої медичної допомоги з тілесними ушкодженнями та попереднім діагнозом «закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку» були госпіталізовані двоє жителів обласного центру (Ігор К. 1985 р.н. та Денис Р. 1987 р.н.), а також мешканець смт. Глибока Валерій Т. 1977 р.н.
Виїздом на місце події та проведеними першочерговими діями слідчо-оперативної групи було встановлено, що на околиці с.Турятка поблизу орендованого ставка під час відпочинку між п’ятьма мешканцями м.Чернівців, а також п’ятьма місцевими чоловіками виник конфлікт, який переріс у бійку і вищезазначені громадяни отримали тілесні ушкодження. Під час конфлікту один із жителів Глибоцького району, а саме 51-річний Григорій Ч., назвався депутатом від Партії регіонів, при цьому погрожував мисливською зброєю.
Слід зазначити, що під час проведення додаткового огляду місця події правоохоронцями на дні ставка, де відпочивали вищевказані громадяни, була знайдена мисливська зброя 2009 р.в., зареєстрована на Григорія Ч.
Згодом було встановлено, що Григорій Ч. ніякого відношення до Партії регіонів не має і не є депутатом жодної з рад. На даний час громадяни, які отримали тілесні ушкодження, перебувають на стаціонарному лікуванні.
За результатами перевірки слідчим СВ Глибоцького РВ УМВС порушена кримінальна справа за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст.296 КК України (хуліганство, вчинене групою осіб). Хід розслідування даної кримінальної справи взято на особливий контроль.
Прес-служба прокуратури Чернівецької області

Катування в Глибоцькому районі! Оновлено. Точка зору Харабари

Харабара має свою точку зору на все

Головному редактору
газети «Час»
Кобевко П.Д

Шановний Петре Дмитровичу!

В черговий раз засвідчую Вам велику повагу та людську шану.

Наша співпраця впродовж багатьох років базувалась на об’єктивному та неупередженому висвітлюванні на шпальтах Вашої газети «Час» діяльності органів та підрозділів УМВС України в Чернівецькій області. Зазначене давало всім нам підстави неодноразово стверджувати, що Ваше видання є дійсно правдивим та об’єктивним.

На жаль, останнім часом на сторінках Вашої газети з’явилися окремі тенденції щодо підтримки поглядів, які належать тільки одній політичній партії. Ми не маємо права втручатися у діяльність видавництва та вирішувати за Вас кого підтримувати, а кого ні. Це Ваше людське та професійне право.

Але разом з тим, вимагаємо, щоб оцінка діяльності міліції Буковини, окремих підрозділів та працівників міліції давалася неупереджено, відповідала дійсності, була об’єктивною, перевіреною та правдивою. Тим більше, Вам добре відомо, що ми завжди негайно реагували на справедливу критику щодо діяльності міліції краю, а у випадках, де вона знаходила своє підтвердження, нами приймалися дієві заходи. Про це Ви шановний Петре Дмитровичу, дуже добре знаєте та не один раз в цьому пересвідчувались. Тому для мене та всіх працівників міліції не зрозуміла Ваша особиста позиція щодо необ’єктивного висвітлення на сторінках видання подій, які відбулися 18-19 червня поточного року під час відпочинку біля орендованого ставка в с. Турятка Глибоцького району. Маю на увазі конфлікт , який переріс у бійку між місцевими мешканцями та жителями Чернівців.

Ваші слова у статті «Катюги з Турятки» від 23 червня 2011 року – «міліціонери на все дивилися і не реагували» не відповідають дійсності.
Хочу відмітити що такі ствердження, а також неперевірені факти на жаль не формують у населення краю атмосфери довіри та поваги до міліції, вони деструктивно впливають на діяльність правоохоронної системи в цілому.

Ви дуже добре знаєте позицію керівництва Міністерства та моє особисте ставлення щодо реагування на події, заяви громадян та повідомлення про злочини. Хочу згадати слова Міністра внутрішніх справ України Анатолія Володимировича Могильова – «найбільший гріх в міліції – це нереагування на заяви громадян». Тому, необхідно щоб всі знали – для міліції Буковини, як і в цілому для всієї міліції нашої країни, негайне реагування на всі події, звернення громадян та повідомлення про злочини є професійним обов’язком, справою честі кожного міліціонера.
Офіційно заявляю, що міліція області для реагування на повідомлення про злочини не потребує підказок, або втручань окремих політиків та депутатів місцевих рад, як це зробив Сергій Юлик депутат обласної ради від «Фронту змін». В той же день, а не 20-го червня Глибоцьким райвідділом була порушена кримінальна справа за фактом хуліганства і побиття громадян, тому втручання по цій справі було абсолютно зайвим. Міліція жодних фактів від буковинців не приховувала.

Шановний Петре Дмитровичу, як керівник обласної міліції, звертаюсь до Вас з великим проханням: якщо у Вас є достовірна інформація, факти, які підтверджують можливу бездіяльність працівників міліції при проведенні розслідування зазначених вище подій прошу негайно повідомити нас для реагування та прийняття відповідних рішень.

Якщо достовірні факти у Вас відсутні то просимо негайно спростувати їх у наступному номері Вашого видання.

Також прошу опублікувати наш лист на сторінках Вашої газети і в зв’язку з цим звертаюсь до буковинців та категорично і з повною відповідальністю запевняю, що ця кримінальна справа буде доведена до логічного завершення і буде скерована до суду.

Я впевнений, що незалежно від того, який територіальний суд буде розглядати зазначену кримінальну справу, він теж винесе законне та справедливе рішення.

Щиро сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю.

З повагою
начальник УМВС України
в Чернівецькій області М.Д.Харабара

Новини Партнерів