Відбувся Другий Форум Українських Справ

Відбувся Другий Форум Українських Справ23 березня в Києві в Музеї Івана Гончара відбувся Другий Форум Українських Справ. Цей захід — публічний комунікативний майданчик між громадськістю, політиками, експертами з економіки, книговидавництва, діячами культури — попри вкрай складні погодні умови зібрав понад 50 осіб зі столиці та регіонів України, серед яких було чимало відомих особистостей.

Під час заходу відбулося обговорення нових підходів, ідей і пропозицій щодо різних аспектів становлення української нації та держави. Програма заходу складалася з 4-х секцій: “Українська перспектива”, під час якої обговорювався довготривалий шлях розвитку українського суспільства та становлення України як впливового гравця на міжнародній арені; “Українська гуманітарна альтернатива” – в цій секції обговорювалися основні виклики перед українством в гуманітарній галузі, зокрема — проблеми існування україномовних медіа, української книги, русифікація, шлях якій відкрив сумнозвісний закон Ківалова-Колєсніченка, та освіти, основну загрозу якій становлять реформи Дмитра Табачника. В секції “Українська економічна альтернатива” було розібрано проблеми ринку української землі, а також детально проаналізовано методи перетворення української економіки на більш конкурентоздатну та її відхід від олігархічної моделі. Завершальною була секція “Українська політична альтернатива”, в якій учасники форуму обговорили суспільний попит на появу ідеологічних партій в країні, зокрема — партій правого, націонал-демократичного, консервативного спрямування.

Перед присутніми виступали у якості експертів директор Центру розвитку суспільства Ігор Харченко, експерти Т. Бебешко, К. Стеценко, народні депутати України М. Княжицький та О.Медуниця, голова Форуму видавців України О. Коваль, письменник К. Матвієнко, представник ініціативи “Гуртом” В. Левчук, економісти В. Панченко, М.Пшевлоцький, голова Конгресу Українських Націоналістів С. Брацюнь, громадсько-політичні діячі С. Бондарчук, І. Коліушко, О. Солонтай, голова МНК С. Кузан; через скайп з присутніми поспілкувався також один з експертів, що фізично не зміг прибути на форум — політолог О.Кривдик.

Директор Центру національного відродження Тарас Рондзістий у своєму зверненні до учасників заходу наголосив на важливості Форуму як заходу, що має дати відповідь на актуальне питання “Як будемо творити український світ”.

Голова Організації Українських Націоналістів (бандерівців), Генеральний секретар Світового Конгресу Українців Стефан Романів виголосив привітання від імені СКУ, від імені українських громад по всьому Світові і сказав про актуальність української справи:

“Якщо хтось думає, що хтось за нього щось зробить — тоді точно нічого не станеться, наше життя не зміниться. Але ви свою справу робите, ви хочете діяти. Ви шукаєте альтернативну — політичну, економічну, соціальну — і я певен, що подібні заходи дадуть відповіді на питання, якою є ця альтернатива і якими є шляхи розбудови нашого, українського світу”, – звернувся Стефан Романів до присутніх.

В продовженні слів Голови ОУН(б), заступник ГО “Українська справа” Олексій Кляшторний наголосив:

“Як свідчить історія, усунення правлячої партії чи президента докорінно ситуацію не змінить. Змінювати її маємо ми, українські громадяни. Тому нам необхідно дискутувати і визначити, яку Україну майбутнього ми хочемо бачити і знайти шляхи, методи, які дозволять нам отримати таку країну”.

Учасникам Форуму також було надіслане привітання і від українських церков, зокрема — від Української Автокефальної Православної Церкви. Привітання від Архієпископа Харківського і Полтавського Ігоря (Ісіченка) зачитав протоієрей Валерій Копійка, який також провів спільну молитву з побажанням із вірою в Бога і вірою в українську справу плекати свої зусилля на розбудову Українського Світу.