Свідома брехня несвідомого молдована

Свідома брехня несвідомого молдованаУ серпні цього року в своєму виступі шеф Департаменту румунів звідусіль уряду Румунії, державний секретар Євген Томак заявив, що румунські діти у Україні, Молдові та Сербії повинні вивчати предмети «румунська мова» та «історія румунів».

Заява румунського держсекретаря яскраво показує, що керівник Департаменту зовсім не володіє даними про стан справ з дотриманням прав румунів України. Напевно деякі місцеві його помічники, бажаючи викачати побільше грошей на фінансування своєї «героїчної» діяльності, не повідомляють йому про те, що румунські діти в Україні вже десятки років мають змогу навчатись румунською та вивчають саме предмет під назвою «румунська мова».
Інша справа – «історія румунів». Не відомо, чи самий Томак знає цю історію. Адже як він може пояснити, чому нащадки відомого воєводи Молдови Штефана ІІІ (якого називають Великим), що 2 рази вщент палив Бухарест, караючи валахів за зраду, повинні називати себе румунами. Та й самі румунські вожді ще до кінця й не визначились, чиї вони нащадки – стародавніх даків, римлянина Ромула чи молдованина Штефана. Чи може усіх одночасно?
Можна стверджувати лише одне. Яскрава брехня та неприхована агресія, які яскраво проявились у цьогорічному інтерв’ю Євгена Томака румунській газеті «Адеверул», де прозвучали нічим не пояснені звинувачення на адресу України у порушенні прав румунів та проведенні політики денаціоналізації, нагадує діяльність брехливого та агресивного румунського маршала Антонеску, який в роки війни захищав інтереси румунів аж на Волзі під Сталінградом (мабуть, й там десь є історичні румунські території).

Цікавий факт, що в інтерв’ю «Адеверулу» (перекладається як «Правда») Томак цьогоріч заявив, що «у оборонній стратегії Румунії румунські товариства за кордоном є пріоритетом». Що це може означати?

Й наостанок три запитання. Цікаво, коли саме хлопчик Женя Томак з молдовського села Озерне на Одещині став румуном? Чи ніс він покарання за брехню? Яким чином має відпрацювати за призначення на високу державну посаду в Румунії? «Час» покаже.

Ан. Тонеску

Новини Партнерів