Тризубівців судять, патріоти сидять

Цього тижня судили і затримували незгідних з цим режимом людей. Апогеєм ниці та загнивання нинішньої системи став адмінарешт 63-літньої пенсіонерки на 10 діб за те, що вона 24 серпня відрізала ім’я Януковича від стрічки на його вінку Тарасові Шевченку на знак протесту проти політичних репресій та диктатури. Також зараз порушено кримінальну справу за фактом сутички з правоохоронцями учасників ходи 24 серпня. На допити викликали народних депутатів від опозиції.

***
На два місяці заарештовано депутатів Васильківської міськради, що на Київщині, Сергія Бевза та Ігоря Мосійчука, а також Володимира Шпару з організації «Патріот України», яких підозрюють в організації теракту на День незалежності (див. попередній випуск «Часу»). Тим часом відпустили після чотирьох діб тримання під вартою інших активістів, які проходять у справі в якості свідків. Наразі адвокати готують апеляцію, а побратими обіцяють продовжувати акції протесту.

***
В понеділок в Запоріжжі продовжували судити дев’ятьох тризубівців, котрі відтяли голову пам’ятнику Сталіну. Як нам повідомили в ВО “Жіноча Січ”, на судовому засіданні заслухали електрозварювальника (великий спеціаліст по пам’ятниках), висновок якого, від 29 грудня 2010 року, фігурує у справі. За його словами, пам’ятник Сталіну не підлягає відновленню. Адвокати ж тризубівців зауважили, що свідчення електрозварювальника розходяться з показами архітектора, який сказав, що пам’ятник був зварений із декількох шматків. Отже пам’ятник Сталіну можливо було відновити. До речі, це й було зроблено наступного ж дня після пошкодження. Заслухали також нардепа від КПУ, голову КПУ в Запорізькій області Бабуріна. Запитували його щодо того, хто і яким чином формував суму позову на збитки. На розповідях останнього про те, як вони нараховували збитки, й перервалось судове засідання. Наступне призначено аж на 27 вересня.
Тим часом 1 вересня 2011 в Шевченківському районному суді м. Києва відбудеться чергове засідання суду у справі українських націоналістів, які пошкодили істукан Лєніна в центрі столиці.
Хронологію політичних репресій шукайте в наступних числах «Часу».

Надія Вірна

Новини Партнерів