У Чернівцях акторів театру ляльок змушують виступати на приватному святі

Актори та режисер театру вважають ситуацію, що склалася, неприпустимою. Директор запевняє, що такі угоди комунального закладу з приватними особами законні

У Чернівцях акторів театру ляльок змушують виступати на приватному святі

Чернівецький академічний обласний театр ляльок
Авторські права: група театру Вконтакте

В Чернівцях група акторів та режисер Чернівецького обласного академічного театру ляльок повстали проти приватного виступу на дні народженні дитини. Керівництво театру домовилось з замовником заздалегідь про те, що покаже на святі виставу. Працівникам дали вказівку організувати вказаний захід, незважаючи на усну відмову режисера і кількох акторів. Частину колективу це обурило і вони написали звернення, ініціювавши збори.

Головний режисер театру Іван Бутняк розповів, що така ситуація в їхньому закладі склалась вперше і є неприпустимою.

«Театр раптом вирішив розвернути свою діяльність на обслуговування приватного глядача — тобто надавати послуги на замовлення безпосередньо приватної особи. На мою думку, це суперечить академічним принципам академічного обласного театру», — розповів Іван Бутняк.

Головного режисера підтримало троє акторів театру ляльок. Загалом в театрі 50 працівників, з яких 11 — актори.

Акторка театру Антоніна Берна вбачає небезпеку в тому, що театр найматимуть на приватні свята:

«Потім кожна мама замість того, щоб повести дитину в театр, показати дитині і приміщення, окунути дитину в театру, вона скаже: а навіщо? А грайте в мене вдома!», — каже пані Антоніна.

В той час більшість колективу виступає за подібний спосіб заробітку і не підтримує заяву акторів та режисера, вважає її безпідставною. Головна бухгалтерка театру Галина Грябан зауважила, що театру потрібні гроші.

«Ми маємо право заробляти власні кошти, щоб театр існував. Зараз у нас епідемія, карантин. Як нам заробити кошти, якщо нам поставлять умову 75% фінансування з обласної ради. Що ми далі будемо робити?», — зауважила вона.

Бухгалтерка театру наголосила, що гроші йдуть офіційно на рахунок театру. Це підтвердив і директор обласного театру ляльок Орест Василашко.

«Це все робиться офіційно. Театр ляльок — це є державна установа. Це не є шарашкіна контора типу анімації-шмації. Це є державна установа. Вона діє прозоро», — повідомив Орест Василашко.

Театр може організовувати вистави для дітей, проводити заходи, укладати договори з юридичними та фізичними особами, розповів він. І ці норми прописані в статуті підприємства та в законі «Про театри і театральну справу».

Та режисер налаштований категорично. Він повідомив, що готовий звільнитись, зауваживши, що так театр будуть запрошувати і «в сауни виступати».

«Я не можу як творча особистість розвиватись в подібному комунальному закладі», — переконаний Іван Бутняк.

Надія Вірна
«Громадське радіо»

Новини Партнерів