У лісах Буковини почалися бої. Лунають постріли і ллється кров

У лісах Буковини почалися бої. Лунають постріли і ллється кровТе, про що неодноразово попереджала газета «Час», сталося увечері 5 квітня 2016 року. Пролилася перша кров. Причиною стала вирубка лісу.
А сталося ось що. Активісти з числа небайдужих людей, котрі пройшли крізь горнило війни, загартувалися в боях за Україну, спробували зупинити автомобіль, який перевозив добротну деревину в смт Глибока. Це були столітні дуби. Нам всім уже набридло до нестями оце безконтрольне та варварське нищення лісів на Буковині. Але здебільшого ми мовчимо, чи, у крайньому разі, на кухнях проклинаємо владу, правоохоронців та лісорубів.

Та в Україні з`явилася нова еліта. Це ті, хто пройшов крізь горнило війни на Донбасі. Хлопці й дівчата повернулися звідти з загостреним почуттям справедливості. Бо вони бачили смерть, самі ризикували життям. Сподівалися, що жертви віддані на олтар Україні, недаремні. Повернулися додому. А тут як крали, так і крадуть, як брехали, так і брешуть.

У нас на різних рівнях говорять, що треба зупинити вирубки лісів. І чим більше говорять, тим швидше ліс рубають. Щодня з Чернівців на Румунію виїжджає 3 ешелони з кругляком. Це не менше 200 вагонів. І нібито є закон про заборону вивозу кругляка. То вони оформляють його як дрова.

Уявляєте? Складають у вагони 6-метрові стовбури смерек і називають їх дровами! Без дахування влади, правоохоронців, спецслужб таких грабунків народних багатств неможливо було би здійснити. Тому ні владі, ні поліції, ні прокуратурі, ні СБУ, ні судам активісти уже не вірять. Вони самі беруться наводити лад у державі, у лісі, на дорогах, на пилорамах та на залізничних коліях. Спочатку просили не рубати впень буковинський ліс, потім попереджали. А тепер почали зупиняти авта з кругляком.

Отож увечері 5 квітня у Глибокій зупинили хлопці «Урал», повністю завантажений дубом. Спочатку водій не зупинявся. Коли ж побачив, що уже пахне смаленим, натиснув на гальма. Бо хтось там вистрелив у повітря з якогось пристрою. Потім було ще кілька пострілів, поранено одного із активістів. Власник лісу з`явився швидко. Він переконував, що то є правдивий кругляк і придбав він його десь в Чернівцях (ніби в Чернівцях рубати ліс дозволено, а у Глибокій – ні). Поки йде слідство, ніхто нікому нічого не розповідає. Хоча даремно.

Бо першою здійняла галас обласна організація ВО «Свобода». Її член і заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук сам і через прес-службу партії розповсюдив інформацію, що невідомі особи напали на їхнього депутата. Мовляв, бандити погрожували зброєю, били по обличчю свободівця, стріляли. Тільки ось куля влучила не в того, кого затримали, а в того, хто затримував.

І, найцікавіше, з`ясовується, свободівець віз дуби. Хоча Мельничук стверджує, що «націоналіст повертався на лісовозі до місця роботи». То хто у нас і де рубає ліс, куди возить і з ким «Свобода» бореться?!

На ці питання ще дасть відповідь слідство. Бо мусить дати.

А наразі відомо від заступника керівника слідчого управління обласної поліції Сергія Гордаша, що жодного політичного підґрунтя у справі з лісом та стріляниною не було. Бо яке то має значення, член котрої партії знищує ліси українські: свободівець чи комуніст. Шкоду Україні вони завдають однакову.
Далі у поліції запевняють, що ті, хто стріляв, будуть відповідати суворо за законом. А ті, хто возить ліс? Тих ще будуть перевіряти…

То що ж виходить: ліс знищують, усі бездіють. А коли хтось піднімається на захист лісів, тих – до відповідальності?!

У зв’язку з небезпечною ситуацією, що складається у буковинських лісах, на залізничних коліях і дорогах, якими перевозять кругляк, не виключено, що громада, її кращі сини й доньки візьмуться наводити порядок своїми методами. На жаль, вони можуть бути не завжди законними, зате ефективними.

Петро Кобевко
Від редакції. Редакція газети «Час» востаннє попереджає владу та всіх правоохоронців: або ви наводите порядок у лісі, або всі як один ЙДЕТЕ ГЕТЬ!