Нова поліція наводить лад на чернівецьких вулицях

Про те, що загрожує водіям, які неправильно паркуються в місті, а також пішоходам, котрі не дотримуються правил дорожнього руху, розповів на прес-конференції керівник патрульної поліції Олег ЙОСИПІВ.

Нова поліція наводить лад на чернівецьких вулицях

У випадку паркування автомобіля в недозволеному місці транспортний засіб буде евакуйовано на арештмайданчик, а з водія буде стягнуто штраф. Окрім того, йому доведеться оплатити послуги евакуатора – 720 грн. Доба перебування автомобіля на арештмайданчику обійдеться у 144 грн. (з першої по сьому добу), з восьмої доби – по 24 грн. Доба рахується з моменту оформлення акта тимчасового затримання.

На жаль, у нашому місті ще є багато водіїв, котрі дозволяють собі сісти за кермо у стані алкогольного сп’яніння, – зауважив Олег Йосипів, додавши, що патрульні поліцейські зафіксували також два випадки непокори працівникам поліції.

Разом з тим, за період з 21.00 27 березня по 10.00 5 квітня екіпажами патрульної поліції отримано 744 виклики та опрацьовано загалом 2324 завдання. Самостійно патрулями створено та опрацьовано 1570 завдань.

– Жодних планів на протоколи та постанови у нас немає, – запевняє керівник патрульної поліції. – Тим не менше, складено 34 адміністративних матеріали, 13 протоколів про адмінправопорушення, 13 протоколів про адмінзатримання і винесено 8 постанов про накладення адміністративних стягнень. Також у сфері забезпечення дорожнього руху складено 450 адміністративних матеріалів. При тому, що перші дні ми націлювали патрульних на те, щоби вони не штрафували. Але на жаль, були люди, які просто не реагували на зауваження. Вони нехтували тим, що ми їх просили, – додав Олег Йосипів.

Окрім того, керівник патрульної поліції розповів про те, що в Чернівцях існують великі проблеми з пішоходами, які переходять дорогу в недозволених місцях та ще й під час переходу розмовляють по мобільному, що розсіює увагу.

– Проблеми з пішоходами у нас є великі. Люди не звикли переходити вулиці пішохідними переходами. І були яскраві приклади. Нещодавно ми націлювали окремі наші екіпажі, вони спілкувалися з громадянами, які переходять дорогу за 10-15 метрів від пішохідного переходу, – зазначив він.
Олег Йосипів також повідомив, що відтепер поліція штрафуватиме громадян за такі порушення.

– Ми будемо також їх штрафувати. Штраф незначний – 51 гривня, але якщо порушник невчасно сплатить ці кошти, то матиме проблеми з виконавчою службою, – сказав пан Олег.

Розповів керівник патрульної поліції й про про нещодавній інцидент, коли міському голові Олексію Каспруку полісмени зробили зауваження за перехід вулиці у недозволеному місці.

– Скажу відверто: особисто я не був там, але наш пан міський голова сам у соцмережах повідомив про те, що йому зробили зауваження. А підстав не вірити мерові у нас немає. Більше того, наші поліцейські знали, кому вони роблять зауваження, тому що мер є доволі відомою людиною. І це ще раз свідчить про те, що для нас немає обраних, для нас усі є абсолютно рівними.

На завершення пан Йосипів запевнив, що його служба взялася за наведення порядку на чернівецьких вулицях всерйоз, і невдовзі чернівчани зможуть в цьому переконатися. Адже безпека дорожнього руху – головне завдання патрульної поліції. При цьому правоохоронці покладаються на свідомість і водіїв, і пішоходів, які повинні дотримуватись правил дорожнього руху задля власної ж безпеки та уникнення матеріальних збитків.
За матеріалами \”МБ\”