У правила дорожнього руху внесуть нові зміни

У зв\’язку із зростанням кількості електромобілів на дорогах, влади різних країн вирішили внести доповнення в правила дорожнього руху. Розробляти ці доповнення будуть міністерства транспорту. Нові знаки допоможуть власникам електрокарів краще зорієнтуватися на дорозі і підкажуть, де найближча електрозаправку, стоянка для електрокарів або відповідний сервіс.
 
Що ж стосується самих правил, то по-перше, необхідно буде внести саме поняття «електромобіль». Крім того, знадобиться дорожній знак сервісу «Автозаправна станція з зарядкою електромобілів». І, що найголовніше – відповідна розмітка. Адже, як відомо, електромобілі з системою автопілот, орієнтуються в першу чергу саме на неї.
 
Що стосується України, то наша влада також почали розробку і підготовку подібних доповнень. До речі відповідний проект вже розроблений. Його автори – Tesla Motors Club Ukraine і, зокрема, його засновник Назар Шимона-Давида. Як розповіли в Tesla Club Ukraine, в процесі розробки знаків довелося вивчити всю наявну базу подібних табличок за кордоном. За словами засновника Tesla Club Ukraine, знаки могли бути і веселіше – наприклад, з усміхненими електромобільчіка – але довелося керуватися нормативними обмеженнями.
 
Аналіз закордонних аналогів (в основному, Європи і США) показав, що в більшості своїй в них використаний зелений колір. Це колір екології та «зелених технологій». А сам електромобіль зображений у вигляді автомобіля з розеткою або з батарейкою і позначенням полюсів \”+\” і \”-\”. Відзначимо також, що уряд РФ вирішив доповнити ПДР положеннями про електромобіль. Документ розробив Мінтранс. Громадське обговорення проекту триватиме до 24 травня. Доповнення повинні вступити в силу в грудні.
 
Серед найперших, в Україні повинні будуть з\’явитися такі нові дорожні знаки:

У правила дорожнього руху внесуть нові зміни

 
У ПДР внесуть нові зміни

У правила дорожнього руху внесуть нові зміни

Так, для знака електрозаправки вирішено було використовувати звичайний знак 6.7.1, але замість заправного пістолета на табличці зображена вилка в розетку. Знак сервісу майже нічим не відрізняється від звичайного знака 6.5. Хіба що він тепер виконаний у зеленому кольорі.
Джерело: https://avtoblog.ua