За землю, нерухомість і транспорт чернівчани сплатили 20 мільйонів податків

За землю, нерухомість і транспорт чернівчани сплатили 20 мільйонів податківУпродовж восьми місяців цього року бюджет Чернівців від громадян – землекористувачів, власників нерухомості та елітного транспорту отримав 20799,7 тис. грн. майнових податків, що на 4400,2 тис. грн. більше, ніж торік. Про це інформує Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ.

Як розповів начальник Чернівецької ОДПІ Микола Загарюк, найбільша питома вага у структурі надходжень майнових податків традиційно належить платі за землю,- цього року землевласники та землекористувачі – громадяни поповнили казну міста на 18059,7 тис. грн., що на 2508,2 тис. грн. перевищує минулорічні показники.

За вісім місяців цього року від громадян, власників об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, бюджет Чернівців отримав податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки 2549,8 тис. грн., що на 1192,8 тис. грн. , або більше ніж в 2 рази перевищує показники минулого року.
Спалата транспортного податку громадянами попвнила бюджет на 190,2 тис. грн.

Термін сплати майнових податків для громадян завершився 29 серпня, але лише для тих власників нерухомого майна, які отримали повідомлення про сплату податку до 1 липня.

Як пояснив начальник Чернівецької ОДПІ Микола Загарюк, якщо чернівчани не отримали повідомлення про сплату податку, то й сплачувати штраф не доведеться. Після отримання повідомлення з податкової у платника є 60 днів на добровільну сплату податку.

Як розповів посадовець, оскільки сума податку розраховується податковим органом, то громадяни не несуть відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту розрахунку. Простіше кажучи, якщо платник не отримав повідомлення з податкової, то і карати його немає за що. Тому що оплачується тільки «узгоджене податкове зобов’язання». Воно вважається таким, якщо людина офіційно отримала повідомлення і не оскаржила рішення податкової.
«Причини неотримання квитанції можуть бути різні. Наприклад, людина перебуває у відрядженні або навіть свідомо не відкриває листоноші двері. Лист з повідомленням лежить на пошті місяць і потім повертається до нас», – розповів Микола Васильович.

Буває, що платник змінює місце свого проживання, а повідомлення приходять за адресою реєстрації, яка є в податковій. Тому в будь-якому випадку фіскали рекомендують прийти до податкової інспекції та провести звірку даних.

У будь-якому випадку, якщо дані про об’єкт потрапили в реєстр прав на нерухомість, ДФС контролюватиме сплату податку і з’ясовувати, чому не було отримано повідомлення.

peredplata