Розкрадання гуманітарки на Буковині: Клічук прокоментував резонансну «справу Мунтяна»

Потрібно дочекатися результатів розслідування. Проте звинувачувати правоохороні органи у заангажованості недоречно, адже вони просто виконують свою роботу.

Про це на пресконференції 3 червня сказав Чернівецький міський голова Роман Клічук, коментуючи резонансну подію 1 червня, коли стало відомо, що заступникові голови ОВА Артурові Мунтяну ввечері 31 травня висловили підозру в розкраданні гуманітарної допомоги.

“Багато пліток, але крапку повинні поставити правоохоронні органи. Вони мають провести розслідування і сказати, правда це чи ні. Тому зараз давати якісь оцінки не хочу. Вони офіцери і зроблять усе чесно, відкрито і правильно. Кожен чиновник, який перед собою чесний, не повинен боятися. Ми, зокрема, зверталися до всіх правоохоронців, щоби вони перевіряли нас якомога більше і передавали інформацію мені особисто, якщо щось відбувається у теренах міської влади”, – запевнив Клічук.

Він також прокоментував висловлювання начальника голови ОВА Сергія Осачука на брифінгу, проведеному з нагоди з висловлення підозри Мунтяну. Тоді Осачук заявив, що вважає справу про розкрадання гуманітарної допомоги політичним тиском на себе. А СБУ назвав “службою заробітчан”.

“Я хочу закликати правоохоронців — службу, яка так і не перетворилася на службу безпеки, а залишилася “службою заробітчан”, припинити ці дії і чесно виконувати свій обов’язок. Припинити грабунок надр, грабунок лісів, покласти кінець наркотичній мафії, контрабанді цигарок… Даємо доручення і бачимо пасивність. Ми просто прикручуємо ці корупційні хвости, це “заробітчанство у погонах” і тому маємо таку реакцію”, – заявив тоді Сергій Осачук.

Роман Клічук зауважив, що такі висловлювання посадовця є недоречними.

“Якихось питань у мене до правоохоронців немає. Вважаю, що всі вони зараз працюють на державу і виконують свій обов’язок. Якщо є плітки – вони мають це перевірити, дослідити і покарати винних. Тому що на сьогодні це – мародерство, і є неправильною будь-яка крадіжка, тим паче розкрадання гуманітарної допомоги. Вважаю, що кожен із них зараз на своєму місці виконує свою роботу. Втрачає і колег, і близьких на фронті. І звинувачувати їх у якійсь заангажованості недоречно. Вони просто виконують свою роботу”, – сказав міський голова.

Нагадаємо, заступникові голови ОВА Артурові Мунтяну ввечері 31 травня висловили підозру у розкраданні гуманітарної допомоги. Про це стало відомо наступного дня, 1 червня.

Сергій Осачук на брифінгу того ж дня заявив, що у всій цій діяльності підтягується політична складова. І наголосив, що впевнений у репутації кожного члена своєї команди, а також закликав правоохоронців чесно виконувати свою роботу.

peredplata