Україну визнано однією із найбільш корумпованих країн світу. Хто б сумнівався

Україну визнано однією із найбільш корумпованих країн світу. Хто б сумнівавсяУкраїна посіла 144 місце в списку 176 країн за рівнем протидії корупції і, таким чином, опинилась серед найбільш корумпованих держав світу. Україна набрала лише 26 балів зі 100 можливих
Такі результати дослідження, проведеного Transparency International, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

Будь-який результат, менше 30 балів, з точки зору Transparency International вважається «ганьбою для нації». Минулорічний показник України становив 27 балів (2,3 бала за старою методологією).

«Держава продовжує впевнено крокувати назад, займаючи місце між Конго і Папуа Новою Гвінеєю. Результати парламентських виборів в Україні та загальне згортання демократичних процесів, безумовно, негативно позначилися на сприйнятті України в світі», – сказано в заяві організації.

Головними чинниками зростання корупції, на думку експертів Transparency International, стали такі:

– Бездіяльність Національного антикорупційного комітету при Президентові України. Інститут, що має найбільше повноважень в сфері координації дій з протидії корупції, вже більше року не проводить засідань.

– Державна програма протидії корупції не дорожча від паперу, на якому вона надрукована. Заявлені кошти на реалізацію державної антикорупційної програми в 2011-2012 рр. так і не були виділені.

– Зміни в законодавстві про державні закупівлі вивели у тінь десятки мільярдів державних коштів. Внесені зміни до Закону «Про здійснення державних закупівель» вивели з-під дії тендерного законодавства близько третини бюджетних коштів. Громадян фактично позбавили права на інформацію про закупівлі, здійснені за народні гроші.

Для вирішення питання Transparency International пропонує відновити роботу Національного антикорупційного комітету при Президентові, фінансувати і виконувати Державну програму запобігання та протидії корупції.

Як повідомляли «Коментарі», за результатами комплексного моніторингу ефективності антикорупційної держпрограми, координатором якого виступило представництво організації Transparency International в Україні, на реалізацію державної антикорупційної програми України у 2012 році не виділялися заявлені грошові кошти в розмірі 820 млн грн.

Джерело Коментарі
Світлина PHL

Новини Партнерів