Буковинці-порушники торгівлі спиртним та цигарками оштрафовані більш ніж на півмільйона гривень

Впродовж одинадцяти місяців цього року чернівецькі податківці притягнули до відповідальності 77 суб»єктів підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами. Загальна сума застосованих штрафних та фінансових санкцій до порушників склала 563,64 тис. грн. Про це повідомляє Інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях.

Як повідомила начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Чернівцях Людмила Осадчук: «традиційно, саме в торгівлі підакцизними товарами виявляється чи не найбільше порушень. Це і торгівля без ліцензії; і продаж алкогольних напоїв за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін; тютюнових виробів – за цінами вищими від максимальних. Але найбільш зухвалі порушення – це продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім. Цьогоріч працівниками ДПІ у м. Чернівцях за реалізацію «горючого» краму неповнолітнім було притягнуто до відповідальності 13 платників».

«Крім власного сумління, продавцям та власникам магазинів і кафе необхідно пам»ятати, що за продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім передбачена відповідальність. До таких суб\’єктів застосовують фінансові санкції у вигляді штрафів у сумі 6800 гривень та анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами»,- зазначила посадовець.

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів зобов\’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

peredplata