На Буковині на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярствадо казни надійшло понад 11,8 млн. грн.

Буковинські бізнесмени, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої і пиво з початку 2014 року перерахували до казни таку суму збору. У регіоні, станом на початок грудня обліковується понад 3,7 тис. таких платників – повідомляють у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Фахівці відомства нагадують, платники подають розрахунок щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, за місцем перебування на податковому обліку. Суму збору, зазначену в розрахунку, платник зобов’язаний сплатити протягом десяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання розрахунку.

Звертаємо увагу, що розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства подається платником податку, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді. Тобто, суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, але діяльність з продажу алкогольних напоїв з моменту отримання ліцензії не здійснював, повинен подавати розрахунок суми збору.

Відповідно до п.120.1 ст.120 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.