Підстав для відключення у Чернівцях води і тепла немає

З ініціативи та на прохання міського голови Олексія Каспрука 28 січня в.о. голова облдержадміністрації Роман Марчук провів зустріч з головою правління ПАТ ЕК «Чернівціобленерго» Олексієм Шекетою за участю представників УСБУ, керівників комунальних підприємств «Чернівціводоканал» та «Черівцітеплокомуненерго» щодо погодження графіку реструктуризації заборгованості цих підприємств перед енергопостачальником.

Міський голова Олексій Каспрук звернув увагу, що заборгованість «Чернівцітеплокомуненерго» за електроенергію виникла у січні цього року через запровадження національним регулятором нового порядку розрахунків за газ, за яким всі кошти виробників тепла, які вони отримують за свої послуги, перераховуються постачальникам газу. У результаті у січні «Чернівцітеплокомуненерго» не мало коштів, щоб сплатити податки, заробітну плату та оплатити спожиту електроенергію. 23 січня за наполяганнями міських голів цей порядок було змінено і у виробників тепла з’явилася можливість розраховуватися за електроенергію.

Міський голова також зазначив, що у січні у бюджетних установ міста з’явилися проблеми із оплатою комунальних послуг через затримку надходження з держбюджету медичної і освітянської субвенції. Окрім того, платежі продовжують повільно проходити через казначейство, що ускладнює своєчасність розрахунків, в тому числі і за спожиту електроенергію.

Олексій Каспрук зауважив, що ці об’єктивні обставини не бажає брати до уваги керівництво ПАТ «Чернівціобленерго», яке, користуючись монопольним становищем, ще до кінцевої дати розрахунків, знеструмлює об’єкти комунальних підприємств, в тому числі виробничі, що призводить до зупинки котелень, відключення зовнішнього освітлення, перешкоджає повноцінній роботі водоканалу, посилює соціальну напругу, що недопустимо в умовах проведення мобілізаційних заходів.

Він проінформував в.о. голови облдержадміністрації про заходи, які були вжиті міською владою для забезпечення розрахунків комунальних підприємств за спожиту електроенергію та запропонував погодити робочі графіки взаєморозрахунків КП «Чернівціводоканал», «Чернівцітеплокомуненерго» з ПАТ «Чернівціобленерго», які будуть реальні до виконання. Олексій Каспрук зазначив, що готовий виступити гарантом дотримання цих графіків комунальними підприємствами, але вимагає, щоб ПАТ «Чернівціобленерго» припинило фінансово-господарські стосунки переводити у суспільну площину, залякувати чернівчан відключеннями тепла і води. Він також повідомив, що 29 січня КП «Міськсвітло» сплатить понад 337 тис. грн. за спожиту електроенергію, тому просить негайно поновити електроживлення мереж вуличного освітлення в повному обсязі.

За результатами перемовин, погоджено графік розрахунків КП «Чернівціводоканал» з ПАТ ЕК «Чернівціобленерго», за яким водоканал зобов’язуються у січні сплатити за спожиту електроенергію 1,7 млн. грн., а у лютому–квітні – по 2,3 млн. грн. щомісяця. Окрім того, обленерго щомісяця отримуватиме по 260 тис. грн. в рахунок компенсації електроенергії, спожитої отримувачами пільг та субсидій.

Погоджено також графік реструктуризації заборгованості МКП «Чернівцітеплокомуненерго» за спожиту електроенергію, яка виникла у листопаді-січні.

«Я прошу чернівчан з відповідальністю поставитися до ситуації і намагатися вчасно розраховуватися за комунальні послуги, воду та тепло, що, розумію, не легко в умовах зменшення доходів населення. Запевняю, у разі платіжної дисциплінованості споживачів комунальних послуг жодних підстав для відключення у Чернівцях води і тепла немає», – заявив міський голова Олексій Каспрук, коментуючи досягнуті домовленості.

peredplata