Вже 3 чернівецьких підприємства досягли податкового компромісу

Півтора місяці пройшло з того часу, як набрав чинності Закон України №63-VІІІ від 25 грудня 2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».
До ДПІ у м. Чернівцях станом на 26 лютого відповідні заяви подали четверо представників бізнесу на загальну суму 6,3 млн. грн. (в т.ч. 3 – юридичних особи та 1- фізособа – підприємець).
Троє з них вже скористались правом на податковий компроміс та сплатили до бюджету – 0,2 млн. грн., розрахувавшись за податковими зобов»язаннями на суму понад 5,0 млн. грн.
Наразі фахівці міської податкової розглядають заяву підприємця про податковий компроміс на суму 1,1 млн. грн.
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує, що податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств і податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014-го з урахуванням строків позовної давності.
Суть заходу полягає в тому, що платник податку, який вирішив скористатися цією процедурою, під час її дії має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або ПДВ, в яких визначає суму завищення витрат, що зменшують об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств, і суму завищення податкового кредиту з ПДВ.
При цьому платники податків, які прийняли рішення скористатися процедурою податкового компромісу, оплачують 5% від суми занижених раніше податкових зобов’язань. Решта зобов’язань вважається погашеною; штрафні санкції та пеня при цьому не нараховуються.
Не зволікайте, адже можливість скористатися даною пропозицією буде лише до 16 квітня 2015 включно.
Інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях