Електронне адміністрування ПДВ – це просто та ефективно

Переконались під час відвідування Державної податкової інспекції у м. Чернівцях фінансисти – третьокурсники Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ. Виїзне заняття для студентів організували для того, аби молоді люди могли дізнатись про електронне адміністрування податку на додану вартість безпосередньо від фахівців -податківців.
Для податківців спілкування з такою аудиторією також виявилось цікавим, адже пояснювати особливості адміністрування податку на додану вартість начальнику інформаційно – комунікаційного відділу ДПІ у м. Чернівцях Наталії Бальон необхідно було на простих та доступних молодим людям прикладах.
Податківець розповіла майбутнім фінансистам про етапи запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість, про електронні рахунки, особливості формування та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, механізм дії формули для реєстрації податкових накладних, що почне діяти з 1 липня цього року, коли для реєстрації податкових накладних платник податку повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтверджену зареєстрованими в ЄРПН \”вхідними\” податковими накладними, сплатою ПДВ при імпорті товарів та (за недостатності таких сум) коштами на його рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ.
Дізнались студенти і про зменшення кількості критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування, і про те, що бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та інвесторам в автоматичному режимі здійснюється на місяць раніше, про зменшення кількості обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок, зокрема перевірок бізнесу «по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера».
Спілкування із молоддю проходило живо та невимушено, а тема, яка здавалась складною для сприйняття виявилась цікавою та пізнавальною.
Викладача кафедри фінансів Тетяну Томнюк також зацікавили особливості практичного застосування новацій в адмініструванні податку на додану вартість, адже їх реалізація призведе до значного зменшення обсягу тіньової економіки. А наслідком запровадження електронного адміністрування стане зниження тиску на бізнес, зменшення впливу людського фактора та зменшення можливостей для корупції.
Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях