Чи треба проходити техогляд?

«Із засобів масової інформації довідався, що Верховна рада відмінила обов’язковий техогляд легкових приватних автомобілів, що не використовуються у комерційний цілях, і полегшено зітхнув. Однак приятель сказав мені, що проходити його таки треба, бо інспектори за це на дорозі карають. Допоможіть з’ясувати, як бути – адже незабаром спливає термін попереднього техогляду мого легковика».
Григорій Куриляк, Сторожинецький район.

Верховна Рада України 5 липня цього року ухвалила у другому читанні та в цілому президентський законопроект, котрий передбачає скасування обов’язкового технічного огляду для легкових автомобілів, які не використовуються у комерційних цілях.
Відповідний проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень» (№ 8397 від 15.04.2011 р.), ініційований президентом, підтримали 262 народних депутати.
Ухвалений законодавчий акт також скасовує вимогу щодо обов’язкової наявності у водія дорожнього (маршрутного) листа та нотаріально посвідченої довіреності на керування транспортним засобом; усуває Державтоінспекцію МВС України від проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів та передбачає передачу цих повноважень су-б’єктам господарювання; суттєво спрощує порядок проходження обов’язкового технічного контролю для інших транспортних засобів.

Стосовно інших категорій автомобілів, запроваджується така періодичність проходження обов’язкового технічного контролю:
– для легкових автомобілів, що використовуються у комер-ційних цілях, вантажних автомобілів, незалежно від форми власності, вантажопідйомністю до 3,5 тонн, причепів до них з терміном експлуатації понад 2 роки – кожні 2 роки;
– для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонн, причепів до них та автомобілів таксі незалежно від терміну експлуатації – щорічно;
– для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від терміну експлуатації – 2 рази на рік.
Закон вступає у законну силу через 30 днів з дня його опуб-лікування.

Підготувала Наталія БРЯНСЬКА

Новини Партнерів