Під приводом отримання «фінансової допомоги» буковинка втратила понад 11 тисяч гривень

Цього разу жертвою поширеної шахрайської схеми стала жителька села Чагор. Поліцейські вкотре закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не розголошувати конфіденційну інформацію, що стосується банківських рахунків.

Учора, 12 травня, із повідомленням про шахрайство до поліції звернулася 26-річна жителька Чагорської громади. Заявниця розповіла співробітникам відділення поліції № 4 (м. Герца) Чернівецького РУП, що в месенджері побачила оголошення про можливість отримання грошової допомоги. У подальшому буковинка надіслала SMS-повідомлення на невідомий номер, де вказала номер мобільного телефону та банківської картки. В результаті чого отримала сповіщення про перерахування з її картки 11 500 гривень.

Відомості про незаконне заволодіння коштами буковинки поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування.

Буковинські поліцейські наголошують, щоб не стати жертвою протиправних дій аферистів, варто бути обачним та дотримуватися наступних рекомендацій:

– ігноруйте публікації з посиланнями в соціальних мережах та чатах месенджерів щодо отримання будь-якої благодійної допомоги. З високою ймовірністю вони можуть бути фейковими;

– дізнавшись про можливість отримати фінансову виплату чи подарунок, перевірте отриману інформацію на офіційному сайті установи чи організації;

– не розголошуйте відомості, що дозволяють отримати доступ до ваших рахунків (пін-код, CVV-код, а також цифрові паролі, що надходять на ваш телефон), ні у телефонному режимі, ані на сумнівних сайтах.

Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області

peredplata