Патріархи чотирьох найстарших Церков світу сказали московському попу: \”Руки геть від України\”

Патріархи чотирьох найстарших Церков світу сказали московському попу: "Руки геть від України"Патріархи чотирьох найстарших Церков світу і Предстоятель Автокефальної Церкви Кіпру закликали Російську Православну Церкву дотримуватися своєї канонічної території.

\”Через події, які недавно мали місце в Православній Церкві\” Собор наголосив на необхідності для всіх православних Церков поважати і суворо дотримуватися географічних кордонів своїх юрисдикцій \”в тому вигляді, як вони визначені священними канонами та Томосами про заснування цих Церков\”.

Цими словами пентархія натякнула на невизнання канонічного статусу УПЦ (МП) в якості \”невід\’ємної частини\” Московського Патріархату, оскільки в Томосі про автокефалію Православної Церкви в Польщі, виданому в 1924 р., Константинопольський Патріархат констатував, що ніколи законним чином не відмовлявся від своєї юрисдикції над Київською митрополією. Стосовно ж всієї Московської Патріархії та її канонічних кордонів Константинопольський Собор дотримується Томосу 1589 р., згідно з яким територія нинішньої Україна не входить до складу Московського Патріархату.

В контексті вищесказаного слід згадати коментар УПЦ КП, який говорить, що пентархія – це спосіб Константинопольського Патріархату дати зрозуміти РПЦ \”хто в домі господар\”. Про це інформує Християнський портал КІРІОС.


Довідка:
Пентархія – (від грец. – П\’ять і – влада – пятивластя) – система верховенства в християнській Церкві п\’яти патріархів (Риму, Константинополя, Олександрії, Антіохії, Єрусалиму), при першості Риму, що відбулося після IV Вселенського Халкідонського собору (451), коли був встановлений Єрусалимський Патріархат.

Джерело РІСУ

Новини Партнерів