Що і як виконує виконавча служба на Буковині? ОНОВЛЕНО

Що і як виконує виконавча служба на Буковині? ОНОВЛЕНОХабарі, незаконні закриття, несвоєчасні відкриття проваджень… Ось яка інформація надходить про «діяльність» органів виконавчої служби в Чернівецькій області. І УМВС області, і УСБУ, і прокуратура знаходить там порушення, викривають корупціонерів, хабарників. І це в органах виконавчої влади, котрі повинні забезпечувати реалізацію державної політики у сфері організації примусового виконання рішення судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до законів України. Це виконавча служба, завданням якої є своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання цих рішень. Зокрема, про це йдеться в законі «Про державну виконавчу службу».

Але що ми маємо насправді?

Як повідомляє прес-центр СБ України, у 2012 році посадовці одного з районних відділів державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції, використовуючи службове становище та діючи в порушення вимог Закону України ”Про виконавче провадження”, внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості стосовно незаконного закриття понад 990 виконавчих проваджень (?!). У результаті перевірки, ініційованої СБУ, встановлено, що посадові особи вчинили такі протиправні дії з метою штучного завищення статистичних і звітних показників. Внаслідок цього державний бюджет недоотримав понад 1 млн. 360 тис. гривень, які повинні були стягуватися за виконавчими провадженнями.

А прокуратура Чернівецької області після перевірки в органах державної виконавчої служби краю вимагає розглянути її результати на оперативній нараді Головного управління юстиції у Чернівецькій області.

Так, як повідомляє прес-служба прокуратури Чернівецької області, в органах виконавчої служби Буковини мають місце непоодинокі факти щодо своєчасного відкриття та закриття виконавчих проваджень, повноти проведенених виконавчих дій, залучення понятих тощо. З метою усунення виявлених недоліків органами прокуратури області протягом 2012 року на адресу Головного управління юстиції, керівництва ДВС області внесено 22 документи прокурорського реагування, за результатами розгляду яких 19 державних виконавців притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Та чи лякає це державних виконавців? Судіть самі. Просто свіжих два повідомлення.

Отож, нещодавно працівники управління СБУ в Чернівецькій області викрили в корупції чиновника відділу Державної виконавчої служби одного з районних управлінь юстиції області. Про це повідомляє прес-служба управління. Здійснюючи виконавче провадження стосовно двох буковинців, державний виконавець використав посадові повноваження всупереч інтересам служби, не вживши заходів примусового виконання рішень суду щодо арешту майна та стягнення виконавчого збору, за що отримав від зацікавлених осіб неправомірну вигоду у сумі 1200 гривень.

Також співробітники УБОЗ УМВС України в Чернівецькій області затримали заступника начальника одного з відділів державної виконавчої служби Чернівецького управління юстиції. Посадовець отримав від підприємця 500 доларів США за закриття виконавчих проваджень та тимчасового зняття арешту з його майна, щоб останній міг переоформити це майно на інших осіб, повідомляє СЗГ УМВС України в Чернівецькій області.

Як бачимо, на Буковині «потрібні» дії виконавчої служби мають свою ціну.

Наголошу, що якихось гучних кадрових висновків за всім вищевикладеним зроблено не було. Важко уявити, щоб після таких повідомлень десь в країні ЄС керівництво (від району до області) залишилось при своїх посадах. І, що найголовніше, такий стан справ не викликає особливого резонансу чи обурення в суспільстві. Адже для багатьох виконавча служба – це щось дуже віддалене і незрозуміле. Хоча, коли пересічного, як прийнято називати, українця затопить сусід, треба отримати аліменти, або, не дай Боже, поб’є якийсь хуліган, то виплати за рішенням суду мають здійснюватись через виконавчу службу. І, буває, на те, щоб отримати тих присуджених судом кілька тисяч, люди витрачають роки.

Схоже, в таких умовах, аби добитися справедливості, мало того, що треба витримати роки судових поневірянь, так ще й потім, у випадку виграшу (що, зважаючи на вибірковість правосуддя стається на так часто), треба ще й дочекатися, аби та справедливість була не тільки на папері, а й в реальності. В «потрібних» ж випадках виконавча служба діє блискавично.

Тому всім, хто вирішив боротися за справедливість, треба знати й специфіку роботи виконавчої служби, вміти писати заяви до неї, вимагати виконання рішень суду. І пам’ятати, що в Державній виконавчій службі діє «Лінія довіри» виключно з питань корупційних чинників у діяльності посадових осіб органів виконавчої служби за номером 044 486 66 54.

Надія ВІРНА

Джерело та світлина corruptua.org

На виконання рішення колегії обласної державної адміністрації від 27 червня ц.р. керівник крайової виконавчої влади Михайло Папієв підписав подання Міністру юстиції України і Голові Державної інспекції України з питань праці про звільнення із займаних посад відповідно начальника управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області Бушкевича А.В. та начальника Територіальної державної інспекції з питань праці в Чернівецькій області Грушевського В.М. Підставою для цього стала бездіяльність названих керівників і неефективна робота очолюваних ними відомств.

Джерело – прес-служба ОДА.