Нова фаза повзучого сепаратизму на Закарпатті та Буковині

Нова фаза повзучого сепаратизму на Закарпатті та Буковині

Стало відомо, що 13 жовтня в Угорщині відбудеться масова акція під гаслом \”Самовизначення для Закарпаття\”.
Дивлячись на ці фото двох колег – глави МЗС України Павла Клімкіна і міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійятро, ніколи б не подумав, що менше ніж через рік між ними пробіжить чорна кішка. Рукопотискання, посмішки, довірливі бесіди, підписання документів… Ніщо не віщувало біду. Проте, як виявилося, ще тоді осяйлива посмішка Петера Сійятро приховувала схований за його пазухою камінь. І, причому, не один.
Перший удар в спину Павло Клімкін одержав від свого угорського колеги кілька днів тому. Глава МЗС Угорщини без жодних попереджень, нехтуючи усіма правилами дипломатичної служби та етики, нехтуючи правилами дипломатичного протоколу приїхав на Закарпаття аби зустрітися там з громадою українських угорців.
Про приїзд глави МЗС Угорщини Петера Сійятро в Україну Павло Клімкін довідався випадково. Відповідно наш міністр виявив зацікавлення зустрітися з угорським колегою. Однак у глави МЗС Угорщини \”не виявилося часу\” аби зустрітися з Павлом Клімкіним. Таку нахабну і зневажливу поведінку глави дипломатичного відомства сусідньої країни важко навіть уявити. Особисто я був у шоці. Можна собі уявити стан Павла Клімкіна. Продовження цієї історії не примусило на себе довго чекати. Стало відомо, що 13 жовтня в Угорщині відбудеться масова акція під гаслом \”Самовизначення для Закарпаття\”.
Тепер стає зрозуміло, чому угорський міністр тишком-нишком відвідував своїх співвітчизників на Закарпатті. Передбачається масовий рух за автономізацію Закарпаття з подальшим її самовизначенням і виходом з України. Нагадує Каталаланський сценарій.
Тут варто не забувати, що повзучому сепаратизму передувала масова паспортизація мадярів Закарпаття. Сьогодні не секрет, що величезна частина закарпатців є носіями угорських паспортів. Не краще становище і на Буковині в Чернівецькій області. Там жителі так званих \”румунських\” міст і сіл, окрім українського, володіють румунськими паспортами.
Приводом нагнітання сепаратистських настроїв на Закарпатті і на Буковині став буцімто новий закон про освіту. Але усім слід розуміти, що це всього лиш привід. Причина залягає значно глибше. І тут нота протесту нашого МЗС погоди не змінить. Треба бити на сполох і звертатись до ЄС і НАТО, аби вони дали оцінку підривної діяльності своїх країн-членів в Україні.
Такою нагодою може стати саміт Євросоюзу, який відбудеться у Брюсселі 19-20 жовтня.

Ростислав Демчук, Брюссель

Новини Партнерів