Дмитро Фірташ і Віктор Сідляр допоможуть буковинським підприємцям. А Стела Станкевич допоможе їм

Дмитро Фірташ і Віктор Сідляр допоможуть буковинським підприємцям. А Стела Станкевич допоможе їм12 квітня 2012 року. Визначено схему роботи венчурного фонду з підтримки малого підприємництва «Буковина», створення якого у лютому 2012 року ініціював Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ під час зустрічі з бізнесменами у Чернівцях. Про це Дмитро Фірташ заявив за підсумками відвідання Університету Кембриджу, де вже понад 40 років ініціативи студентів та вчених успішно підтримують три фонди. Досвід одного з найпрестижніших у світі навчальних та наукових центрів буде використаний при створенні фонду.

«Цей фонд дає шанс людям реалізовувати найбільш сміливі бізнес-ідеї. Він дає однакові стартові можливості, незалежно від наявності стартового капіталу та зв‘язків. Справжнє значення мають перспективні ідеї, знання, цілеспрямованість та бажання досягнути успіху», – сказав
Дмитро Фірташ.

Згідно розробленої концепції, фонд надаватиме фінансування переважно буковинським підприємствам за двома схемами: пільгове кредитування та інвестування з пайовою участю. Пільгові кредити під 5-15% річних зможуть отримати вже існуючі компанії, які виводять на ринок інноваційні продукти та послуги. Для фінансування таких проектів планується виділити більшу частину з 3 млн. гривень, якими буде управляти фонд.

Решту коштів буде спрямовано на фінансування перспективних бізнес-ідей «з нуля». При цьому автори нових проектів стануть основними власниками нових підприємств. За умови успішної реалізації проекту фонд зможе заробити на продажі своєї частки у підприємстві. Всі отримані кошти фонд «Буковина» спрямовуватиме на фінансування нових проектів.

Більшу частину коштів у фонд «Буковина» внесе Дмитро Фірташ. Про намір стати інвесторами фонду також заявили чотири чернівецькі бізнесмени. Зокрема, учасниками фонду «Буковина» стануть генеральний директор – голова правління компанії «Трембіта» Стелла Станкевич, президент компанії «Техно Плюс» В’ячеслав Добровольський, генеральний директор «Чернівецького машзаводу» Віктор Сідляр та генеральний директор компанії «Родничок» Іван Семенюк.

Пресс-служба Дмитрия Фирташа

світлина Букінфо

Новини Партнерів