Активістка FEMEN розповіла, як дівчат вивезли вночі в ліс, роздягали, били і намагалися спалити

Активістка FEMEN розповіла, як дівчат вивезли вночі в ліс, роздягали, били і намагалися спалитиДівчат української організації FEMEN у Бєларусі били ціпками, обливали зеленкою, обрізали волосся та погрожували вбити.

Про це заявила одна з активісток Інна Шевченко, яка вже перебуває у Києві, у прямому ефірі Єврорадіо.

За її словами, дівчат схопили люди в чорному 19 грудня о 7-й вечора на мінському автовокзалі \”Східний\”, коли вони чекали на платформі автобус на Гомель. Це сталося раптово і на очах у багатьох свідків.

У срібному мікроавтобусі із заштореними вікнами в них відібрали всі особисті речі, і двоє невідомих стали їх допитували.

Зокрема вимагали розказати, хто відправив дівчат у Бєларусь, \”хто оплачував акцію\”, чи співпрацюють вони з бєларуською опозицією, кого знають із бєларуських опозиціонерів.

Шевченко додала, що викрадачі представилися \”міліцією\”, однак коли дівчата попросили відвести їх у відділок, невідомі відреагували дуже різко, сказали, що вони будуть тримати їх стільки, скільки потрібно.

Близько 6 години ранку, за словами Шевченко, дівчат перевели в темний мікроавтобус. Їм зв\’язали руки пластиковими перев\’язками, розсадили на окремі сидіння, біля кожної посадили людину, яка стежила, щоб феменівки не піднімали голови.

\”Коли рухалися, нас били, нам погрожували, говорили, що це остання година нашого життя. Що ми відповімо за все, що зробили\”, – розповіла Шевченко.

За чотири години машина зупинилася в лісі. Їх вивели, змусили зняти верхній одяг, підняти плакати з фашистською свастикою, поливали зеленкою, Інні обрізали волосся. Потім змусили зняти нижню частину одягу, били ціпками. Усе це, за словами Шевченко, невідомі знімали на відео.

За її словами, їх навіть погрожували спалити.

\”Потім наказали одягтися, завели в автобус і відвезли до кордону. Викинули з автобуса і сказали, що ми можемо пішки дійти додому\”, — розповіла активістка.

Дівчата пішли навмання, потім знайшли село Беки, де люди їм допомогли, дали телефон, щоб подзвонити друзям.

\”Але й там була небезпека. Коли перебували в одного жителя селища, який нам дав притулок, якийсь парубок прийшов, приставав, намагався нас зґвалтувати… Потім міліціонери приїхали, сказали, що виїхав консул, зібрали нас у відділення. Звідти повезли в лікарню. Лікар зафіксував сліди від побоїв, стресу. У міліції нас опитали\”, – розповіла Шевченко.

За даними \”Белорусского партизана\”, активісток Femen затримали співробітники МВС, які відвезли дівчат у лікарню Єльського району, де ті пройшли медогляд.

Лікарі зафіксували на руках та інших частинах тіла дівчат гематоми.

Шевченко заявила, що дівчата не шкодують, що приїхали в Бєларусь і навіть уже готують нову поїздку до цієї країни.

КДБ запевняє, що історія з FEMEN – провокація: \”заявляти можуть все, що завгодно\”

Голова Комітету державної безпеки Бєларусі Вадим Зайцев вважає провокацією інцидент зі зникненням в Мінську громадянок України – активісток руху FEMEN, повідомляє \”Інтерфакс-Україна\”.

\”Розвивається найгрубіша провокація. А хто за нею стоїть, ми розберемося найближчим часом\”, – заявив Зайцев у середу журналістам у Мінську.

Він підкреслив, що співробітники Комітету держбезпеки не причетні до того, що активістки FEMEN були знайдені в Єльському районі Гомельської області і були, за їхніми словами, позбавлені грошей і документів, а також побиті.

\”Заявляти вони можуть все, що завгодно\”, – сказав Зайцев.

\”Наші люди їх не чіпали\”, – підкреслив він.

Нагадаємо, ввечері 19 грудня FEMEN заявив про зникнення чотирьох своїх активісток після акції проти режиму Олександра Лукашенка біля будівлі КДБ в Мінську.

Оператор Кітті Грін пізніше знайшлася у Вільнюсі.

Решта троє дівчат – Інна Шевченко, Оксана Шачко і Олександра Немчинова – 20 грудня вийшли на зв\’язок і розповіли, що їх затримали співробітники КДБ та протримали в лісі всю ніч, знущаючись над ними і погрожуючи вбивством.

На що бєларуські силовики \”віджартувалися\”: вперше чуємо про тортури над FEMEN, але перевіряти нічого не будемо.

За останніми даними, український консул у Бєларусі особисто на автомобілі доставив до Києва активісток руху FEMEN з Бєларусі.

Джерело